Lider La Ligi za burtą Pucharu Króla!

Duża niespodzianka w rozgrywkach o Puchar Króla. Rewelacyjnie radząca sobie w La Lidze Girona pożegnała się z marzeniami o trofeum po porażce w ćwierćfinale z Mallorką 2:3.

Michał Piegza
Piłkarze Mallorki są rewelacją trwającej edycji rozgrywek o Puchar Króla PAP/EPA / PAP/EPA/CATI CLADERA / Piłkarze Mallorki są rewelacją trwającej edycji rozgrywek o Puchar Króla
Na ćwierćfinale zakończyły się marzenia związane ze zdobyciem Pucharu Króla rewelacyjnego lidera La Ligi Girony.

W walce o półfinale zespół rywalizował na wyjeździe z Mallorką. Gospodarze wynik gry otworzyli w 21. minucie, a następnie co siedem minut podwyższali prowadzenie.

W efekcie do przerwy było niemal po emocjach, Mallorca prowadziła 3:0. W 2. części Girona po wykorzystanym rzucie karnym zdobyła pierwszego gola. Kiedy w doliczonym czasie Savio strzelił na 3:2, przez moment wydawało się, że to nie koniec emocji w potyczce. Goście mieli jednak zbyt mało czasu, aby doprowadzić do remisu.

Mallorca awansowała do półfinału. Girona może skupić się na grze o mistrzostwo Hiszpanii.

RCD Mallorca - Girona FC 3:2 (3:0)
1:0 - Larin 21'
2:0 - Prats 28'
3:0 - Prats (k.) 35'
3:1 - Stuani (k.) 68'
3:2 - Savio 90+6'