The Championship: remis Millwall FC z Preston North End bez pomocy Bartosza Białkowskiego

W meczu 29. kolejki rozgrywek The Championship drużyna Millwall FC, której bramkarzem jest Bartosz Białkowski (spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych), zremisowała u siebie z Preston North End 1:1.

Tomasz Rosiński
Bartosz Białkowski Newspix / Action Foto Sport/NurPhoto via ZUMA Press) / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Trudno było wskazać faworyta sobotniego starcia na stadionie The Den w Londynie, a bardzo dobrze rywalizację rozpoczęli gospodarze, którzy już w 5. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas do siatki trafił Zian Flemming, któremu asystował George Honeyman.

Taki obrót spraw podrażnił przyjezdnych, którzy odpowiedzieli w 33. minucie konfrontacji. Wtedy to celnym uderzeniem popisał się Brad Potts, natomiast piłkę zagrywał mu duński pomocnik Mads Frokjaer-Jensen.

Więcej goli w tej batalii nie padło i podział punktów stał się faktem. Obecnie Millwall FC z 33 punktami na koncie zajmuje 17. miejsce w tabeli The Championship, a Preston North End z dorobkiem 39 "oczek" plasuje się na 12. lokacie.