Co za mecz Piątka! Hattrick Polaka odwrócił losy spotkania!

Krzysztof Piątek coraz lepiej odnajduje się w Turcji. W niedzielnym meczu z Konyasporem zdobył hattricka, zapewniając tym samym Basaksehirowi zwycięstwo 3:2!

Bartłomiej Bukowski
Krzysztof Piątek Getty Images / Ahmad Mora / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Takiego Krzysztofa Piątka kibice zarówno w Polsce, jak i w Turcji, chcieliby oglądać jak najczęściej. Polak, w niedzielnym spotkaniu z Konyasporem, przypomniał swoje najlepsze czasy, gdy w Genoi zdobywał bramkę za bramką.

Długo jednak nic nie wskazywało na to, że to właśnie 28-latek zostanie bohaterem meczu. Pierwsza połowa starcia należała bowiem do Konyasporu, który to po golach Louki Pripa prowadził już 2:0.

Nadzieja w sercach gości pojawiła się dopiero w 67. minucie, gdy Krzysztof Piątek zdobył kontaktową bramkę z rzutu karnego.

Nie trzeba było jednak długo czekać, by Polak trafił po raz drugi, gdy efektownym szczupakiem wykończył dośrodkowanie Deniza Turuca.

I gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, to w 2. minucie doliczonego czasu gry Piątek dopełnił dzieła zniszczenia kompletując hattricka.

Polak tym samym ma już na swoim koncie 10 bramek w obecnym sezonie tureckiej Super Lig, co plasuje go na 4. miejscu wśród najskuteczniejszych piłkarzy ligi. Takim samym dorobkiem może pochwalić się także Adam Buksa z Antalyasporu.

Konyaspor - Istanbul Basaksehir 2:3 (2:0)