Trzy gole Krzysztofa Piątka. Zobacz jak zareagowały media

To był popisowy występ Krzysztofa Piątka. Polski snajper zapisał na swoim koncie hat-tricka, czym zaimponował tureckim dziennikarzom.

Rafał Szymański
Piątek po trzecim golu Twitter / beIN SPORTS Turkiye / Na zdjęciu: Piątek po trzecim golu
R eprezentant Polski przebywał na murawie od samego początku i przebudził się w drugiej połowie. Do 67. minuty Istanbul Basaksehir przegrywał 0:2 z Konyasporem po dublecie autorstwa Duńczyka Louki Pripa.

Później Krzysztof Piątek zrobił show. Doświadczony zawodnik wykorzystał rzut karny, po czym wpisał się na listę strzelców jeszcze 79. minucie. Jego trzecie trafienie w doliczonym czasie sprawiło, że goście odnieśli zwycięstwo 3:2 po trudnym boju.

Turcy nie mieli absolutnie żadnych wątpliwości, kto zapracował sobie na tytuł piłkarza meczu. Piątek zaliczył swój najlepszy występ w trwającym sezonie i może pochwalić się już 10 zdobytymi bramkami na boiskach Super Lig.

"Konyaspor przeżył wielki szok. Świetnym występem Piątek odegrał wiodącą rolę w powrocie swojej drużyny. Polska gwiazda, którą na początku sezonu Basaksehir sprowadził bezpłatnie z Herthy Berlin, przyczyniła się już do zdobycia 11 bramek" - czytamy w serwisie milliyet.com.tr.

Dziennikarze portalu fanatik.com.tr również wyróżnili kadrowicza: "Konyaspor prowadził 2:0 i przegrał 3:2 z Basaksehirem. Krzysztof Piątek to nazwisko, które odcisnęło piętno na meczu, strzelając hat-tricka".

Podolski wściekły po tym, co usłyszał w Zabrzu. "Więcej tu zapłaciłem niż zarobiłem"
Kosmiczna oferta dla Marciniaka. "Grubo ponad milion dolarów"

Czy Piątek jest najbardziej wartościowym graczem Basaksehiru?