Piękna akcja, gol "Lewego" i spalony. Tylko spójrz, jak zareagował

Robert Lewandowski był wściekły po tym, jak sędzia nie uznał jego gola z Osasuną. W wygranym 1:0 starciu polski snajper nie potrafił wpisać się na listę strzelcó.

Rafał Szymański
strzał i reakcja Lewandowskiego Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: strzał i reakcja Lewandowskiego
Xavi konsekwentnie wystawia reprezentanta Polski w podstawowym składzie, choć ten w ostatnim czasie nie grzeszy skutecznością. W środowym spotkaniu z Osasuną Pampeluna Robert Lewandowski rozegrał 90 minut i nie doczekał się przełamania.

W 62. minucie trener wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vitora Roque. Brazylijczyk bardzo szybko odwdzięczył się zaufanie. Nowy nabytek FC Barcelony potrzebował kilkudziesięciu sekund, żeby zapewnić drużynie zwycięstwo 1:0.

W końcówce spotkania Roque napędził akcję "Blaugrany" i wypuścił na wolne pole Lewandowskiego. Doświadczony zawodnik świetnie zachował się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, którego przelobował efektownym strzałem.

Niestety, radość Lewandowskiego nie trwała długo. Bez chwili zawahania sędzia główny anulował jego bramkę, sygnalizując spalonego. 35-latkowi puściły nerwy i wychodził z siebie, co uchwyciły kamery telewizyjne.

Pierwszy raz od 13 lat Lewandowskiemu zdarzyło się, by nie trafił do siatki w sześciu meczach ligowych z rzędu. Polak jest daleki od optymalnej formy.

"Nie przydadzą się do niczego innego". Mocne słowa pod adresem Barcy i "Lewego"

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Lewandowski trafi do siatki w następnej kolejce La Ligi?