Bayer dwukrotnie przegrywał, ale gra dalej. Zadecydował gol w końcówce

Bayer 04 Leverkusen i VfB Stuttgart stworzyły emocjonujące widowisko w ćwierćfinale Pucharu Niemiec. VfB dwukrotnie prowadziło, ale to Bayer wygrał i wywalczył awans do półfinału.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy Bayeru 04 Leverkusen PAP/EPA / Christopher Neundorf / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bayeru 04 Leverkusen
Mecz Bayeru 04 Leverkusen z VfB Stuttgart był bez wątpienia hitem ćwierćfinałów Pucharu Niemiec. Obie drużyny to ścisła czołówka Bundesligi i rozgrywają najlepszy sezon od lat. Aptekarze to lider tabeli, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Z kolei VfB sklasyfikowane jest na trzeciej pozycji i robi wszystko, by utrzymać się w pierwszej czwórce, co zagwarantuje grę w Lidze Mistrzów.

W stawce ćwierćfinalistów były tylko trzy drużyny z Bundesligi. Oprócz Bayeru i VfB w tej fazie krajowego pucharu rywalizować będzie jeszcze Borussia M'gladbach. Po starciu drużyn z Leverkusen i Stuttgartu wiadomo było, że jeden z klubów z elity pożegna się z pucharem.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gości. W 11. minucie Angelo Stiller dograł z rzutu rożnego w kierunku Waldemara Antona, a ten pewnym strzałem głową zaskoczył defensywę i bramkarza Bayeru 04 Leverkusen. Aptekarze rzucili się do odrabiania strat, lecz w pierwszej połowie nie potrafiła znaleźć sposobu na szczelną niczym mur obronę rywali.

Bayer do drugiej połowy przystąpił z ofensywnym nastawieniem i ta taktyka przyniosła skutek w 50. minucie. Robert Andrich zgarnął piłkę na dwudziestym metrze i uderzył technicznie prosto w okienko. Było 1:1. Po kilku chwilach VfB ponownie prowadził. Błąd przy rozegraniu piłki na własnej połowie popełniła obrona Bayeru, co skrzętnie wykorzystał Chris Fuhrich.

Goście z korzystnego wyniku cieszyli się przez niecałe 10 minut. Florian Wirtz dograł prostopadle do Amine Adliego, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. Na tablicy wyników znów był remis.

W końcówce Bayer zadał decydujący cios, a gola na wagę awansu strzelił Jonathan Tah.

Bayer 04 Leverkusen - VfB Stuttgart 3:2 (0:1)
0:1 - Waldemar Anton 11'
1:1 - Robert Andrich 50'
1:2 - Chris Fuhrich 58'
2:2 - Amine Adli 67'
3:2 - Jomathan Tah 90'

Puchar Azji: znamy pierwszego finalistę. To potężna sensacja!

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)