Daniele De Rossi obudził AS Romę. Efektowny wynik

Może i zestaw przeciwników nie powalał na kolana, ale AS Roma wygrała komplet trzech meczów pod wodzą Daniele De Rossiego. Konfrontacja z Cagliari Calcio zakończyła się wynikiem 4:0. Nicola Zalewski oraz Mateusz Wieteska byli zmiennikami.

Mecz Serie A: AS Roma - Cagliari Calcio PAP/EPA / Angelo Carconi / Mecz Serie A: AS Roma - Cagliari Calcio
AS Roma musiała polubić poniedziałki, ponieważ ponownie jej mecz wyznaczono na zakończenie kolejki w lidze włoskiej. Giallorossi zmierzyli się z mającym problem w grze o utrzymanie Cagliari Calcio. Beniaminek stawił się na Stadio Olimpico z Claudio Ranierim na ławce. Urodzony w Rzymie trener zajmował się AS Romą dwukrotnie od 2007 do 2009 roku, a także w 2019 roku.

Gospodarze są aktualnie prowadzeni przez Daniele De Rossiego i nie stracili punktów w dwóch wcześniejszych meczach pod wodzą następcy Jose Mourinho. AS Roma zwyciężała z dwoma innymi kandydatami do spadku Hellasem Werona oraz Salernitaną.

AS Roma zaczęła bezlitośnie punktować przeciwnika z Sardynii już w 2. minucie. Lorenzo Pellegrini wepchnął piłkę z bliska do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Właśnie reprezentant Włoch, a także Paulo Dybala prowadzili Giallorossich do wysokiego zwycięstwa. Lorenzo Pellegrini asystował przy golu Argentyńczyka na 2:0, a w 53. minucie Paulo Dybala przymierzył z rzutu karnego na 3:0.

Następnie na boisku zaczęli pojawiać się Polacy. Jako pierwszy Nicola Zalewski, który zmienił Stephana El Shaarawy'ego w 55. minucie. Na wejście Mateusza Wieteski za Yerry'ego Minę trzeba było poczekać do 67. minuty. Między tymi wydarzeniami Dean Huijsen główkował na 4:0 po dośrodkowaniu Leandro Paredesa z rzutu rożnego. Jak się okazało, ustalił wynik jednostronnego meczu.

Nicola Zalewski wchodził z ławki rezerwowych we wszystkich trzech meczach ligowych AS Romy pod wodzą Daniele De Rossiego. Z kolei Mateusz Wieteska wypadł z podstawowego składu od razu po kontraktowaniu przez klub nowego środkowego obrońcy Yerry'ego Miny. Kolumbijczyk jednak rozczarował w debiucie, a beniaminek stracił wszystkie gole z nim na boisku.

AS Roma - Cagliari Calcio 4:0 (2:0)
1:0 - Lorenzo Pellegrini 2'
2:0 - Paulo Dybala 23'
3:0 - Paulo Dybala (k.) 51'
4:0 - Dean Huijsen 59'

Roma: Rui Patricio - Rick Karsdorp, Gianluca Mancini, Diego Llorente (56' Dean Huijsen), Angelino (58' Rasmus Kristensen) - Bryan Cristante, Leandro Paredes, Lorenzo Pellegrini (56' Edoardo Bove) - Paulo Dybala (74' Tommaso Baldanzi), Romelu Lukaku, Stephan El Shaarawy (55' Nicola Zalewski)

Cagliari: Simone Scuffet - Alberto Dossena (62' Nicolas Viola), Yerry Mina (67' Mateusz Wieteska), Adam Obert - Gabriele Zappa, Nahitan Nandez (75' Alessandro Di Pardo), Matteo Prati (62' Gianluca Gaetano), Antoine Makoumbou, Paulo Azzi (62' Zito Luvumbo) - Gianluca Lapadula, Andrea Petagna

Żółte kartki: Paredes (Roma) oraz Nandez (Cagliari)