Mason Greenwood jednak wróci do Manchesteru? Nowy właściciel zabrał głos

Mason Greenwood, po zawirowaniach związanych z oskarżeniami o przemoc w stosunku do partnerki, został skreślony przez Manchester United. Być może jednak jego sytuację zmieni pojawienie się w klubie sir Jima Ratcliffe'a.

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Mason Greenwood Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Mason Greenwood
1,5 roku trwał rozbrat Masona Greenwooda z futbolem. W tym czasie piłkarz zmagał się z oskarżeniami o przemoc wobec partnerki, lądując nawet w areszcie. Ostatecznie jednak kobieta wycofała zeznania, a sam piłkarz został wypuszczony na wolność z braku dowodów.

Mimo to Anglik nie dostał możliwości kontynuowania gry w macierzystym klubie jakim jest Manchester United. "Czerwone Diabły", po przeanalizowaniu sytuacji, zdecydowały się na wypożyczenie 22-latka do hiszpańskiego Getafe, gdzie ten znakomicie się odnalazł. 7 goli i 5 asyst w 24 meczach sprawiły, że zaczęto go nawet łączyć z transferem do Barcelony.

Teraz jednak pojawiła się furtka, która być może umożliwi Greenwoodowi powrót do gry w Manchesterze. Takiej możliwości nie wykluczył bowiem nowy współwłaściciel klubu, sir Jim Ratcliffe.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: magiczne zagranie. Wszystko zrobił perfekcyjnie

- Mamy do czynienia z młodymi ludźmi, którzy nie zawsze wychowywali się w najlepszych warunkach, którzy mają mnóstwo pieniędzy i nie zawsze otrzymują takie wsparcie, jakie powinni otrzymać - stwierdził Ratcliffe, który jednak podkreślił, że chce mówić o generalnej zasadzie, a nie o konkretnym przypadku Greenwooda.

- W przypadku takich problemów musimy zrozumieć realną istotę problemu, a nie szum medialny. Następnie musimy podjąć uczciwą decyzję w świetle wartości klubu. Właśnie to musimy zrobić - podkreślił.

Dopytany jednak przez dziennikarza o Greenwooda Ratcliffe stwierdził: - Musimy przyjrzeć się faktom. Wtedy podejmiemy decyzję. Nie wypada mi jednak komentować sytuacji Masona Greenwooda.

Mason Greenwood to wychowanek Manchesteru United. W barwach "Czerwonych Diabłów" rozegrał 129 spotkań, w których zdobył 35 bramek i zanotował 12 asyst. Po raz ostatni w zespole wystąpił w styczniu 2022 roku.

Czytaj także:
Maciej Skorża wróci na ławkę trenerską?
Lewandowski wbił szpilę dziennikarzowi

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×