Villarreal wciąż niepokonany, ale z dużym niedosytem

Villarreal kilkanaście miesięcy temu zadziwiał Europę. Teraźniejszość nie jest zbyt łaskawa. Drużyna w La Lidze w końcu przestała przegrywać, ale ma problemy z wygrywaniem. W piątek 1:1 zremisowała z Getafe.

Michał Piegza
Meczem Villarrealu z Getafe rozpoczęła się 25 kolejka La Ligi PAP/EPA / PAP/EPA/ANDREU ESTEBAN / Meczem Villarrealu z Getafe rozpoczęła się 25. kolejka La Ligi
Piątkowym meczem Villarrealu z Getafe rozpoczęła się 25. kolejka La Ligi. Zawodnicy Żółtej Łodzi Podwodnej już jakiś czas tkwią w kryzysie i starają się z niego wydostać.

Powoli widać światełko w tunelu. Zespół przestał przegrywać, ale poza sensacyjnym zwycięstwem na stadionie w Barcelonie, ma problemy z wygrywaniem.

W potyczce rozpoczynającej 25. kolejkę La Ligi Villarreal podejmował Getafe, które plasuje się w górnej części ligi.

W związku z tym zdobycie gola przez gości w 25. minucie nikt nie uznał za niespodziankę. Bramkę dla przyjezdnych strzelił Nemanja Maksimović.

Gospodarze odpowiedzieli jedenaście minut po zmianie stron, kiedy bramkarza Getafe pokonał Alberto Moreno. Jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w tej potyczce.

W tabeli Villarreal może czuć się bezpieczniej, ale o komforcie mówić jeszcze nie może. Natomiast goście strat do miejsc oznaczających grę w europejskich pucharach zbyt dużych nie mają. Jednak awans do nich Getafe byłby niemalże sensacją.

Villarreal CF - Getafe CF 1:1 (0:1) 0:1 - Maksimović 24' 1:1 - A. Moreno 56'