Daniele De Rossi mocno nakręcił AS Romę

AS Roma pozostaje niepokonana po zmianie trenera z Jose Mourinho na Daniele De Rossiego i zbliża się do czołówki w lidze włoskiej. Rzymianie zwyciężyli 3:0 z Frosinone Calcio. Nicola Zalewski nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Mecz Serie A: Frosinone Calcio - AS Roma PAP/EPA / Federico Proietti / Mecz Serie A: Frosinone Calcio - AS Roma
AS Roma wybrała się w krótką podróż na stadion beniaminka po zakończonym remisem 1:1 meczu Ligi Europy przeciwko Feyenoordowi Rotterdam. Nie jest to wynik marzeń, ale stawia Giallorossich w nieco lepszej sytuacji przed rewanżem na Stadio Olimpico. Feyenoord jest zespołem groźniejszym na własnym stadionie niż na wyjazdach. Rewanż o awans do najlepszej szesnastki Ligi Europy już w następnym tygodniu.

W niedzielę w jedenastce Giallorossich nie znalazł się Nicola Zalewski, którego włoskie media oceniły surowo za grę w Rotterdamie. Generalnie trener Daniele De Rossi zamieszał w jedenastce i wprowadził do niej kilku naładowanych energią zawodników. Aktualnie wyraźnie lepsze wrażenie niż Nicola Zalewski robi młodszy o cztery lata Dean Huijsen.

18-latek przeniósł się z Juventusu do AS Romy na zasadzie wypożyczenia i w 38. minucie zdobył gola w małych derbach regionu Lacjum. Dean Huijsen dostał podanie od Gianluci Manciniego, sprytnie przełożył sobie przeciwnika przed polem karnym i pokonał Stefano Turarego strzałem trudnym do zatrzymania.

Pozostałe gole dla pucharowicza padły już w drugiej połowie. Rzymianie doprowadzili w niej do wyniku 3:0. W 71. minucie Sardar Azmoun wykonał dobitkę uderzenia zza pola karnego Bryana Cristante. Pers skierował piłkę do siatki między nogami bramkarza. W 81. minucie Leandro Paredes dołożył gola z rzutu karnego.

Frosinone Calcio - AS Roma 0:3 (0:1)
0:1 - Dean Huijsen 38'
0:2 - Sardar Azmoun 71'
0:3 - Leandro Paredes (k.) 81'

Frosinone: Stefano Turati - Pol Lirola (67' Giuseppe Caso), Ilario Monterisi, Caleb Okoli, Emanuele Valeri - Luca Mazzitelli, Marco Brescianini (67' Abdou Harroui) - Matias Soule (88' Demba Seck), Reinier (75' Enzo Barrenechea), Francesco Gelli - Kaio Jorge (68' Walid Cheddira)

Roma: Mile Svilar - Rasmus Kristensen (67' Zeki Celik), Gianluca Mancini, Dean Huijsen (46' Diego Llorente), Angelino (82' Chris Smalling) - Bryan Cristante, Leandro Paredes - Tommaso Baldanzi (82' Houssem Aouar), Stephan El Shaarawy, Romelu Lukaku (46' Lorenzo Pellegrini) - Sardar Azmoun

Żółte kartki: Huijsen, Mancini, Azmoun (Roma)

Sędzia: Antonio Giua