Pięć goli w hicie Ligue 1. Grali Majecki i Frankowski

Mecz pomiędzy RC Lens i AS Monaco był hitem 23. kolejki Ligue 1. I emocji nie zabrakło. Monaco wygrało 3:2. Grali Przemysław Frankowski i Radosław Majecki.

Łukasz Witczyk
Radosław Majecki Getty Images / Franco Arland / Na zdjęciu: Radosław Majecki
RC Lens i AS Monaco to sąsiedzi w ligowej tabeli. Obie drużyny walczą o miejsce w czołowej czwórce, która da prawo gry w Lidze Mistrzów. W lepszej sytuacji był zespół z Księstwa Monako, który miał dwa punkty przewagi nad ekipą ubiegłorocznych mistrzów Francji. To zwiastowało duże emocje.

W meczu tym zagrało dwóch Polaków. Od 1. minuty dostępu do bramki gości strzegł Radosław Majecki. Polak musiał uważać na ataki rozpędzonych rywali, ale w wielu sytuacjach stawał na wysokości zadania. Z kolei Przemysław Frankowski mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, ale pojawił się na boisku już w 24. minucie, gdy zastąpił kontuzjowanego Jhoannera Chaveza.

Lepiej spotkanie rozpoczęło się dla gości. W 19. minucie Monaco objęło prowadzenie po trafieniu Folarina Baloguna. Goście poszli za ciosem i podwyższyli wynik po golu Takumiego Minamino. RC Lens jednak błyskawicznie odpowiedziało. Realizator pokazywał jeszcze powtórki gola dla Monaco, a w tym czasie gospodarze już prowadzili bramkową akcje.

Eyle Wahi stanął sam na sam przed Majeckim i Polak nie miał szans na skuteczną interwencję. Do przerwy więcej goli nie padło, a po zmianie stron RC Lens starało się odrobić straty. To udało się miejscowym w 77. minucie za sprawą Wesleya Saida.

Po chwili Monaco miało okazję do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, lecz Balogun nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatecznie w doliczonym czasie gry przyjezdni zadali decydujacy cios. Wygraną dał im Minamino.

We wcześniejszych meczach Ligue 1 zwycięstwa odniosły ekipy FC Nantes i Stade Brestois 29. Nantes wygrało na wyjeździe z FC Lorient (1:0), a Stade Brestois pokonało z RC Strasbourg Alsace 3:0.