Aston Villa umocniła się w czwórce. Dramaty Evertonu i Manchesteru United

W Premier League trwa 26. kolejka. W dramatycznych okolicznościach mecz przegrał Manchester United. Blisko ważnej wygranej był walczący o utrzymanie Everton. Całe spotkanie w Aston Villi zagrał Matty Cash.

Michał Piegza
Piłkarze Aston Villa PAP/EPA / PAP/EPA/ADAM VAUGHAN / Piłkarze Aston Villa
Piłkarze Brighton nie zmniejszą wydatnie strat do miejsc dających prawo w gry w europejskich pucharach. W potyczce z walczącym o utrzymanie Evertonem to goście trafili na niewiele ponad kwadrans przed końcem. W końcówce miejscowi grali w osłabieniu, ale w piątej minucie doliczonego czasu wyrównali.

Jakub Moder całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Za to Matty Cash w Aston Villi rozegrał całe spotkanie. Drużyna Polaka podejmowała Nottingham Forrest i prowadziła już 3:0. Goście złapali kontakt bramkowy, jednak ostatnie słowo należało do drużyny z Birmingham.

W beznadziejnej sytuacji w Premier League znajdują się gracze Burnley, którzy do 68. minuty utrzymywali czyste konto w wyjazdowej potyczce z Crystal Palace. Miejscowi w dziewięć minut zdobyli trzy bramki i odnieśli pewne zwycięstwo.

Dramatyczny przebieg miał mecz Manchesteru United z Fulham. Goście prowadzili do 89. minuty, kiedy na 1:1 trafił Harry Maguire. Czerwone Diabły nie mogły cieszyć się z punktu. W siódmej minucie doliczonego czasu Alex Iwobi dał wygraną gościom.

Aston Villa - Nottingham Forest 4:2 (3:1)
1:0 - Watkins 4'
2:0 - Douglas Luiz 29'
3:0 - Douglas Luiz 39'
3:1 - Niakhate 45+1'
3:2 - Gibbs-White 48'
4:2 - Bailey 61'

Brighton and Hove Albion - Everton 1:1 (0:0)
0:1 - Braithwaite 73'
1:1 - Dunk 90+5'

Crystal Palace - Burnley FC 3:0 (0:0)
1:0 - Richards 68'
2:0 - Ayew 72'
3:0 - Mateta (k.) 77'

Manchester United - Fulham FC 1:2 (0:0) 0:1 - Bassey 65' 1:1 - Maguire 89' 1:2 - Iwobi 90+7'