Jules Kounde odejdzie z Barcelony? Gigant obserwuje jego sytuację

Jules Kounde od początku sezonu 2022/2023 jest zawodnikiem FC Barcelony, która walczyła o niego z Chelsea. Teraz, według mediów, londyńczycy wracają do tematu Francuza.

Kuba Duda
Kuba Duda
Jules Kounde Getty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Na zdjęciu: Jules Kounde
Latem 2022 roku byliśmy świadkami sagi transferowej z udziałem Julesa Kounde. Wówczas o - jeszcze wtedy - obrońcę Sevilli biły się kluby z najwyższej europejskiej półki. Ostatecznie ten wyścig został wygrany przez FC Barcelonę, która wydała spore pieniądze.

W pokonanym polu została m.in. Chelsea FC, dla której Francuz był jednym z głównych celów transferowych do wzmocnienia linii defensywnej. Wtedy nie udało się go sprowadzić, bo sam zawodnik wolał przejść do Barcy. Teraz jednak londyńczycy wracają do tematu.

Z informacji podanych przez specjalizującego się w tematach transferowych dziennikarza, Graeme Baileya, wynika, że władze The Blues stale monitorują sytuację defensora. Monitorują ją dosłownie, bo oglądają jego mecze na żywo.

ZOBACZ WIDEO: Jakub Błaszczykowski odpowiada na trudne pytania przed premierą swojego filmu

Skauci angielskiego giganta byli na meczu Barcelony w Neapolu, gdzie oglądali poczynania 25-latka. Obiektem ich obserwacji miał być również napastnik SSC Napoli, Victor Osimhen. Zatem był to owocny wyjazd na południe Włoch.

Na korzyść Chelsea w ewentualnych rozmowach z Barcą w sprawie transferu Kounde może przemawiać fakt, że Blaugrana jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Dlatego też w najbliższych miesiącach konieczny może być wielomilionowy transfer wychodzący, a Francuz potencjalnie może przynieść klubowi spory zarobek.

Czytaj też:
Kędziorek: Krzesło mnie nie parzy
Grosicki: Wtedy zacznie się rewolucja w reprezentacji


Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×