Bramka aż się zatrzęsła gdy Polak posłał "torpedę". Obejrzyj nagranie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Major Soccer League / Na zdjęciu: gol Bogusza
Twitter / Major Soccer League / Na zdjęciu: gol Bogusza

Mateusz Bogusz popisał się kapitalnym trafieniem na inaugurację sezonu za oceanem. Za jego sprawą Los Angeles FC pokonało Seattle Sounders 2:1.

Przed startem sezonu zmniejszyła polska kolonia w Major League Soccer. Mateusz Bogusz kontynuuje swoją karierę w Kalifornii i w nocy z soboty na niedzielę zagrał na nietypowej dla siebie pozycji. Trener wystawił go w roli napastnika.

Mecz z Seattle Sounders był dość wyrównany, ale pod koniec pierwszej połowy ekipa z BMO Stadium wyszła na prowadzenie. Główną rolę odegrał Timothy Tillman, który uderzeniem z powietrza znalazł drogę do siatki.

W 55. minucie było już 2:0. Bogusz przeprowadził indywidualną akcję na lewej flance, przełożył sobie piłkę na prawą nogę, po czym przymierzył wręcz idealnie. Bramkarz Seattle Sounders w tej sytuacji nie miał absolutnie żadnych szans.

Po strzale Bogusza, piłka odbiła się od prawego słupka i przekroczyła linię bramkową. Bez cienia wątpliwości gol autorstwa 22-latka był ozdobą spotkania.

W 73. minucie Pedro de La Vega pokonał Hugo Llorisa strzałem z rzutu karnego. Finalnie Los Angeles FC wygrało 2:1 na własnym terenie.

Los Angeles FC - Seattle Sounders 2:1 (1:0) 1:0 - Timothy Tillman 45' 2:0 - Mateusz Bogusz 55' 2:1 - Pedro de La Vega (k.) 73'

Czytaj więcej: Trener Widzewa Łódź zapytany o Lukasa Podolskiego. "Myśliwy nie ma problemów z lisem" Polak strzelił na wagę trzech punktów. Szczęście mu dopisało [WIDEO]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Bogusz zasługuje na debiut w seniorskiej reprezentacji Polski?