The Championship: Płacheta z wygraną. Southampton uratował zwycięstwo

Southampton FC Jana Bednarka uratował zwycięstwo w doliczonym czasie gry meczu z Birmingham City. Święci wygrali 4:3. Zagrał też Przemysław Płacheta, a jego Swansea City pokonało Blackburn Rovers 2:1.

Łukasz Witczyk
Jan Bednarek WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Walczące o awans do Premier League Southampton FC nie miało łatwej przeprawy w starciu z Birmingham City. Święci już w 2. minucie przegrywali, a gola dla rywali strzelił Koji Miyoshi, któremu asystował Juninho Bacuna. Kwadrans później na tablicy wyników było już 1:1, a to za sprawą Adama Armstronga.

Jednak jeszcze przed przerwą gospodarze zadali kolejny cios. Gola strzelił Jay Stansfield. Po zmianie stron Southampton zdołało objąć prowadzenie po golach Davida Brooksa i Che Adamsa, którzy strzelili je w ciągu czterech minut. Birmigham City - pomimo gry w osłabieniu - zdołało wyrównać. Southampton jednak nie odpuściło i w szóstej minucie doliczonego czasu gry przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę.

90 minut rozegrał dla gości Jan Bednarek, a Krystian Bielik pauzował z powodu kontuzji.

Millwall FC pokonało Watford FC 1:0 po golu strzelonym już w 3. minucie przez Ziana Flemminga. Później gospodarze przez całe spotkanie skutecznie się bronili i dopisali do swojego dorobku trzy punkty. Mecz z ławki rezerwowych obserwował bramkarz Millwall FC Bartosz Białkowski.

W podstawowym składzie Swansea City zagrał Przemysław Płacheta. Jego zespół wygrał z Blackburn Rovers 2:1, a gole dla gospodarzy strzelili Joe Allen i Jamie Paterson. Polak zagrał przez 66 minut. Jego drużyna prowadziła wtedy 2:0.