Wyniki wtorkowych meczów Ligi Mistrzów. Pierwsi ćwierćfinaliści

We wtorek poznaliśmy pierwszych ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Straty z pierwszego meczu z Lazio Rzym odrobił z nawiązką Bayern Monachium. Zaliczki z Paryża w rywalizacji z Realem Sociedad nie roztrwonili gracze PSG.

Michał Piegza
Piłkarze Bayernu w Lidze Mistrzów awansowali do ćwierćfinału PAP/EPA / PAP/EPA/ANNA SZILAGYI / Piłkarze Bayernu w Lidze Mistrzów awansowali do ćwierćfinału

Bayern i PSG to pierwsi ćwierćfinaliści rozgrywek Ligi Mistrzów. Paryżanie w batalii z Realem Sociedad trudnego zadania nie mieli. Mistrzowie Francji wygrali w pierwszym spotkaniu 2:0 i w rewanżu zespół z San Sebastian musiał wznieść się na wyżyny. Nie udało się. Dwa gole Kyliana Mbappe dały gościom spokój. W końcówce gospodarze uratowali honor.

Bayern w pierwszym spotkaniu 0:1 przegrał w Rzymie z Lazio. W rewanżu Bawarczycy straty wyrównali pod koniec 1. połowy. Chwilę przed przerwą padł drugi gol dla gospodarzy. Zespół z Monachium ostatecznie zwyciężył 3:0 i pewnym krokiem wszedł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bayern Monachium - Lazio Rzym 3:0 (2:0) --> RELACJA
1:0 - Harry Kane 39'
2:0 - Thomas Mueller 45'
3:0 - Harry Kane 66'

Pierwszy mecz: 0:1.

Awans: Bayern Monachium.

Real Sociedad - Paris Saint-Germain 1:2 (0:1) --> RELACJA
0:1 Kylian Mbappe 15'