Wielki pech! Może zapomnieć o powołaniu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Krystian Bielik
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Krystian Bielik
zdjęcie autora artykułu

Krystian Bielik opuścił ostatnie trzy ligowe mecze Birmingham City. I w najbliższym czasie nie wróci do gry, ponieważ zmaga się z urazem, który wyklucza go z treningów na kilka tygodni. Jeśli Michał Probierz myślał o powołaniu, to musi zmienić plany.

W sezonie 2023/24 Krystian Bielik rozegrał 31 meczów w barwach Birmingham City. Mimo iż drużyna miała sporo trudnych momentów, to on regularnie dostawał szanse.

W końcu omijały go problemy zdrowotne, co nie było regułą w latach ubiegłych. Jednak przed meczem z Southampton Bielik doznał kontuzji podczas jednego z treningów.

- Krystian ma naderwany mięsień brzucha - wyjaśnił tymczasowy trener Mark Venus.

I w tym przypadku przerwa w treningach potrwa nie kilka dni, a raczej parę tygodni.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ronaldo szaleje. Tylko zobacz, co zrobił na treningu

Jeżeli Bielik znajdował się w kręgu zainteresowań Michała Probierza w kontekście najbliższego zgrupowania reprezentacji Polski i meczów barażowych o awans na Euro 2024, to trzeba będzie zmienić plany. Nie ma możliwości, by 26-latek doszedł do pełni sprawności przed spotkaniem z Estonią.

Choć z drugiej strony Probierz dotychczas nie zwracał większej uwagi na Bielika. Od momentu, gdy został selekcjonerem, powołania wysyłał już dwukrotnie, jednak w obu przypadkach dla Bielika brakowało miejsca w kadrze.

Bielik jak dotąd rozegrał 11 spotkań w biało-czerwonej koszulce. Po raz ostatni jeszcze za selekcjonera Fernando Santosa z Niemcami.

CZYTAJ TAKŻE: Kłopoty Realu Madryt. Jude Bellingham poznał karę za czerwoną kartkę Polak zachwycił Guardiolę. "Był niesamowity"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty