Rywale znaleźli sposób na Łukasza Fabiańskiego. Grad goli w Lidze Europy

29 goli padło w siedmiu czwartkowych meczach Ligi Europy. Jednego z nich stracił Łukasz Fabiański, a jego West Ham United przegrał 0:1 z SC Freiburg. W dobrej sytuacji są AC Milan oraz Olympique Marsylia.

Łukasz Fabiański broni strzał Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański broni strzał
Łukasz Fabiański pojawił się w podstawowym składzie West Hamu United na wyjazdowe spotkanie z SC Freiburg. Polak musiał uważać między innymi na uderzenia Rolanda Sallaia i Vincenzo Grifo. W 31. minucie Łukasz Fabiański zatrzymał strzał z kilkunastu metrów, a już na początku drugiej połowy poradził sobie z groźnym rykoszetem. Sposób na pokonanie bramkarza West Hamu znalazł Michael Gregoritsch w 81. minucie.

AC Milan ponownie rozpoczął dwumecz w Lidze Europy na własnym stadionie. W poprzedniej rundzie potrafił przekuć ten atut w wyraźne zwycięstwo ze Stade Rennais. Tym razem trzecia siła ligi włoskiej podjęła doświadczonego pucharowicza Slavię Praga. Dużo działo się w ostatnich minutach w pierwszej połowie - padły cztery gole, a Rossoneri zabrali do szatni zaliczkę 3:1. Po przerwie jeszcze wymiana dwóch mocnych ciosów, po których Milan wygrał 4:2.

Rangers FC zdobyli prowadzenie już w 7. minucie wyjazdowego meczu z Benficą. Żwawa ofensywa opłaciła się, a do bramki Anatolija Trubina strzelił Tom Lawrence. Piłkarze z Glasgow nie odpuszczali i krótko po wyrównaniu Angela Di Marii, wrócili na prowadzenie - tym razem 2:1. Benfica musiała ponownie gonić, ale tworzenie sytuacji podbramkowych nie przychodziło z łatwością. W wyrównaniu pomógł przeciwnik, ponieważ gol na 2:2 był samobójczym Connora Goldsona.

W drugim kwadransie meczu Olympique Marsylia z Villarrealem padły dwa gole. Z obu cieszyli się gospodarze, choć jeden z nich był kuriozalnym "samobójem" Yersona Mosquery. Kiedy Pierre-Emerick Aubameyang dorzucił trafienie z rzutu karnego na 3:0, sytuacja reprezentanta La Ligi stała się katastrofalna. Gabończyk nie zamierzał zwalniać i po przerwie powiększył zaliczkę gospodarzy na 4:0. Olympique w rewanżu nie powinien mieć problemu z postawieniem "kropki nad i".