Skandaliczne obrazki przed meczem Barcelony. Nagrali, co śpiewali

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / carrusel / Na zdjęciu: fani Barcelony życzyli śmierci Viniciusowi Juniorowi
Twitter / carrusel / Na zdjęciu: fani Barcelony życzyli śmierci Viniciusowi Juniorowi
zdjęcie autora artykułu

Do takich sytuacji nie powinno dochodzić w związku z ważnymi wydarzeniami sportowymi. Tymczasem niewielka grupa kibiców FC Barcelony życzyła śmierci jednemu z piłkarzy odwiecznego rywala, czyli Realu Madryt.

We wtorek w Barcelonie rozegrano rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów. FC Barcelona pokonała SSC Napoli 3:1 (więcej tutaj). Ponieważ w spotkaniu wyjazdowym padł remis 1:1, to Blaugrana awansowała do kolejnej fazy.

W związku z organizacją wtorkowego meczu były pewne obawy o zachowanie kibiców. Już w poniedziałek FC Barcelona aktywowała "protokół bezpieczeństwa i kontroli kibiców rywali", bo obawiała się inwazji fanów Napoli (więcej tutaj).

Tymczasem przed meczem to niektórzy kibice Barcelony zachowali się skandalicznie. Niewielka grupa katalońskich fanów została nagrana, jak w drodze na Stadion Olimpijski życzy śmierci piłkarzowi Realu Madryt, Viniciusowi Juniorowi.

"Vinicius, muérete! [Viniciusu, giń - przyp. red.]" - śpiewała niewielka grupa kibiców Barcelony udająca się na stadion. Brazylijski piłkarz Realu Madryt (Królewscy to odwieczny rywal Blaugrany) coraz częściej staje się obiektem hejtu na boiskach Primera Division. Najgłośniejsza taka sytuacja miała miejsce w zeszłym roku w Walencji.

To nie pierwszy raz gdy część kibiców FC Barcelony skandowała takie słowa na cześć Viniciusa Juniora. Życzenia śmierci pojawiły się również pod koniec ubiegłego sezonu. W taki sposób część sympatyków katalońskiego zespołu świętowała triumf w rozgrywkach La Ligi.

Powrót FC Barcelony do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po czterech latach >> "Spłaca się Barcelonie". Błysk geniuszu warty miliony >>

ZOBACZ WIDEO: Polecieli prywatnym odrzutowcem. Tam ukochana Ronaldo zabrała dzieci na wakacje

Źródło artykułu: WP SportoweFakty