Gol Polaka w Lidze Konferencji Europy. Potrzebował tylko trzech minut

Michał Skóraś zdobył gola dla Club Brugge w wygranym 3:0 meczu z Molde FK. Do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy weszła również drużyna Matty'ego Casha dzięki jeszcze bardziej efektownemu zwycięstwu 4:0.

Michał Skóraś w barwach Club Brugge Instagram / Club Brugge / Na zdjęciu: Michał Skóraś w barwach Club Brugge
Michał Skóraś rozpoczął na ławce rezerwowych rewanż między Club Brugge i Molde FK. Zespół z Belgii nie popisał się w końcówce meczu w Norwegii i pozwolił pogromcom Legii Warszawa zapewnić sobie przewagę 2:1. Na pierwszoplanowego zawodnika rewanżu wyrastał Andreas Skov Olsen, którego dwa gole dały Clubowi Brugge prowadzenie 2:0 w 48. minucie. Jego zmiennikiem w 67. minucie został Michał Skóraś i od razu zabrał się do roboty. W 70. minucie Polak strzelił gola na 3:0. Dostał piłkę na wysokości koła środkowego i nie oddał już żadnemu kompanowi. Na zakończenie rajdu oddał płaskie uderzenie.

Aston Villa straciła w ostatnich tygodniach atut własnego boiska i poniosła porażki w czterech z pięciu meczów u siebie. W czwartek chciała rozpocząć odbudowę twierdzy, a do rewanżu z Ajaksem przystąpiła po bezbramkowym remisie w Amsterdamie. Dzięki strzałowi Olliego Watkinsa w 25. minucie przybliżyła się do ćwierćfinału. Gola na 2:0 dołożył Leon Bailey, demolkę 4:0 dokończyli Jhon Duran i Moussa Diaby, a Matty Cash grał od początku do końca w jedenastce gospodarzy.

W podstawowym składzie wyszedł również Szymon Włodarczyk, a misja wywalczenia awansu wyglądała na straceńczą dla Sturmu Graz. Austriacka drużyna przegrała u siebie 0:3 z Lille OSC i pozostało jej ratować honor we Francji. W drugim meczu padł remis 1:1 i dalej przeszła bez dramaturgii ekipa z Ligue 1.