Selekcjoner najadł się strachu. Już wiadomo, co z Marcinem Bułką

Tuż przed ogłoszeniem powołań do reprezentacji Polski, Marcin Bułka doznał poważnie wyglądającej kontuzji. W przypadku bramkarza OGC Nice obejdzie się jednak bez operacji.

Rafał Szymański
Marcin Bułka PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Marcin Bułka
Meczem z Paris Saint-Germain zespół OGC Nice zakończył swój udział w Pucharze Francji. Marcin Bułka nie zdołał zatrzymać drużyny naszpikowanej gwiazdami i trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem paryżan 3:1.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w 64. minucie środowego ćwierćfinału. Bramkarz OGC Nice sparował piłkę na słupek, a następnie został staranowany przez klubowego kolegę Pablo Rosario i Goncalo Ramosa.

Po uderzeniu kolanem w nos, Bułka przez kilka minut nie podnosił się z murawy. Golkiper zalał się krwią, zaś jego dubler zaczął intensywnie się rozgrzewać. Ostatecznie 24-latek dotrwał jednak do ostatniego gwizdka sędziego (więcej TUTAJ).

Bułka został przebadany przez klubowych lekarzy. Reprezentant Polski uniknął najgorszego scenariusza, choć jego występ w sobotnim starciu ligowym z RC Lens stoi pod dużym znakiem zapytania.

"Doznał złamania nosa bez przemieszczenia. Na tym etapie nie przewiduje się operacji" - agencja "AFP" cytuje komunikat klubu z Lazurowego Wybrzeża.

To bardzo istotna informacja dla Michała Probierza. W czwartkowy wieczór selekcjoner reprezentacji Polski ogłosi listę powołanych zawodników na marcowe zgrupowanie. Nie można zapominać, że z kontuzją zmaga się również inny bramkarz kadry, Bartłomiej Drągowski.