Powrót Mateusza Wieteski. Koniec serii klubu Polaka

Cagliari Calcio zostało zatrzymane po serii czterech meczów bez porażki. Z Mateuszem Wieteską w podstawowym składzie poniosło porażkę 0:1 z Monzą. Po komplet punktów sięgnęło również Torino FC.

Mateusz Wieteska w barwach Cagliari Calcio Instagram / Mateusz Wieteska / Mateusz Wieteska w barwach Cagliari Calcio
O godzinie 15 rozpoczęły się dwa spotkania w lidze włoskiej. Udinese Calcio podjęło Torino FC. W poniedziałek drużyna z Udine zwyciężyła z Lazio i doprowadziła do dymisji trenera Maurizio Sarrego w klubie z Rzymu. Sama z kolei oddaliła się od miejsc spadkowych. W sobotę Udinese próbowało pokonać Torino po trzech kolejnych meczach bez zwycięstwa z tym przeciwnikiem.

Tak jak Udinese pokonało wicemistrza Włoch, tak Torino zremisowało ostatnio 1:1 z mistrzem - Napoli. Po powrocie ze Stadio Diego Armando Maradona drużyna Ivana Juricia miała dużo czasu na przygotowanie się do kolejnego meczu. Granata potrzebowała zwycięstwa w Udine, żeby jeszcze przedłużyć nadzieje na awans do europejskich pucharów.

Torino dość spokojnie poradziło sobie z Udinese. Pomocna była bramka Duvana Zapaty, zdobyta już w 10. minucie, po podaniu Mergima Vojvody. Z kolei gol na 2:0 padł po asyście Kolumbijczyka, z której skorzystał Nikola Vlasić w 53. minucie. Karol Linetty tym razem pozostał na ławce rezerwowych zespołu z Turynu.

Również o godzinie 15 rozpoczęły walkę AC Monza i Cagliari Calcio. W tym przypadku wyższe były notowania gospodarzy, którzy wygrali w trzech z ostatnich czterech meczów i są w środku tabeli. Monza poradziła sobie w spotkaniach z Milanem, Salernitaną oraz Genoą. Drużyna z Lombardii podjęła w sobotę beniaminka, z którym zremisowała w trzech z pięciu meczów rozegranych w przeszłości.

Także Cagliari złapało wiatr w żagle. Podopieczni Claudio Ranierego byli niepokonani w czterech kolejkach, a w dwóch ostatnich meczach zwyciężali. Dzięki ważnym wygranym z Empoli i Salernitaną beniaminek znalazł się ponad strefą spadkową. Drużyna Mateusza Wieteski chciała dodatkowo poprawić notowania w Monzy, a Polak powrócił do jej podstawowego składu.

Po pierwszej połowie na prowadzeniu byli gospodarze, a zawdzięczali je będącemu w wysokiej formie strzeleckiej Danielowi Maldiniemu. Syn legendarnego Paulo pokonał bramkarza Cagliari w 42. minucie. Następnie Monza z powodzeniem odpierała ataki przeciwnika. Wieteska rozegrał pełne spotkanie.