Swansea przerwało serię Cardiff. Grał Przemysław Płacheta

Swansea City 2:0 pokonało Cardiff City i przerwało serię czterech kolejnych zwycięstw swojego rywala. Niemal całe spotkanie w barwach Łabędzi rozegrał Przemysław Płacheta, lecz znów nie zapisał na swoim koncie żadnych konkretów.

Sebastian Kordek
Przemysław Płacheta Getty Images / Athena Pictures / Contributor / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Piłkarze Cardiff City marzą, by wywalczyć miejsce dające grę w barażach o Premier League. Nie są to marzenia bezpodstawne, bowiem po serii czterech meczów bez zwycięstwa (trzy porażki i remis) odnieśli oni cztery kolejne zwycięstwa i do szóstego Norwich City - które obecnie zajmuje ostatnie miejsce barażowe - tracili pięć punktów. Kolejny krok podopieczni Erola Buluta chcieli postawić przeciwko Swansea City.

Zawodnikiem Łabędzi od początku lutego jest Przemysław Płacheta. Polski skrzydłowy w zasadzie z miejsca wskoczył do pierwszego składu Swansea, ale nadal czeka na pierwsze liczby w nowym zespole. Przeciwko Cardiff Płacheta również wybiegł na boisko od pierwszej minuty.

Do przerwy skromnie prowadzili gospodarze po golu Liama Cullena. Walijski napastnik odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Kyle'a Naughtona i głową wpakował piłkę do siatki. Było to trafienie zdecydowanie zasłużone. Cała pierwsza połowa rozegrała się pod dyktando Swansea. Miejscowi zdominowali rywala i stworzyli sobie bardzo dużo okazji podbramkowych.

Kilka minut po zmianie stron Cullen stanął przed kapitalną szansą na ustrzelenie dubletu, lecz nie zdołał wykorzystać rzutu karnego.

W samej końcówce wynik na 2:0 po podaniu Olivera Coopera ustalił Jamal Lowe, czyli akcja bramkowa dwóch rezerwowych. Swansea ograło Cardiff, mimo że goście po przerwie byli bardziej równorzędnym rywalem dla Łabędzi, jednak nie przyniosło to choćby punktu. Przemysław Płacheta rozegrał niemal całe zawody - w doliczonym czasie gry zmienił go Charlie Patino.

Swansea City - Cardiff City 2:0 (1:0)
1:0 - Liam Cullen 34'
2:0 - Jamal Lowe 90+6'

Swansea City: Carl Rushworth - Kyle Naughton (58' Josh Key), Harry Darling, Nathan Wood, Josh Tymon - Joe Allen (71' Jay Fulton), Matt Grimes - Ronald, Jamie Paterson (71' Oliver Cooper), Przemysław Płacheta (90+1' Charlie Patino) - Liam Cullen (72' Jamal Lowe).

Cardiff City: Ethan Horvath - Perry Ng - Nathaniel Philips, Dimitris Goutas, Josh Wilson-Esbrand (78' Famara Diedhiou) - Ryan Wintle, Manolis Siopis (72' Aaron Ramsey) - Josh Bowler (64' Ollie Tanner), David Turnbull (46' Rubin Colwill), Karlan Grant - Yakou Meite (46' Callum O'Dowda).

Żółte kartki: Darling, Allen (Swansea) oraz Meite (Cardiff).

Sędzia: David Webb.

--> Dramatyczna końcówka w meczu Pucharu Anglii!

Czy Przemysław Płacheta powinien wrócić do reprezentacji Polski?