Zmiana lidera w II lidze. KKS poradził sobie w twierdzy

KKS 1925 Kalisz jest na pierwszym miejscu w tabeli II ligi po pokonaniu 1:0 Stali Stalowa Wola. Drużyna Pawła Ozgi wykorzystała kolejny mecz bez zwycięstwa wcześniejszego lidera Kotwicy Kołobrzeg.

piłkarze KKS 1925 Kalisz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz
Kaliszanie ostatnio remisowali i marnowali szanse na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli. W niedzielę sięgnęli już po komplet punktów, a o pokonaniu 1:0 Stali Stalowa Wola zdecydowało uderzenie Wiktora Smolińskiego już w 8. minucie spotkania. Beniaminek z Podkarpacia poniósł porażkę w twierdzy - we wcześniejszych 11 kolejkach odniósł osiem zwycięstw na własnym stadionie i żaden drugoligowiec nie dorównuje mu pod tym względem.

Na drugie miejsce w tabeli usunęła się Kotwica Kołobrzeg. Podopieczni Macieja Bartoszka rozpoczęli rundę wiosenną zwycięstwem, ale w późniejszych trzech meczach nie wygrywali. Tym razem zremisowali 1:1 z Radunią Stężyca, która kończyła spotkanie w dziewięciu. Jedynego gola dla Kotwicy zdobył jej najskuteczniejszy zawodnik Jonathan Junior. Wyrównał z rzutu karnego Wojciech Łuczak.

Niecodzienny przebieg miała konfrontacja trzeciej w tabeli Pogoni Siedlce z Polonią Bytom. Gospodarzom kompletnie nie wyszła pierwsza połowa, a beniaminek przekuł swoją dobrą grę w prowadzenie 3:0. Kiedy już dużo zapowiadało zwycięstwo Polonii, to siedlczanie poderwali się do szalonego pościgu. Kolejne trafienie Cezarego Demianiuka, a także dublet Damiana Nowaka pozwoliły zremisować 3:3.

Kolejne niepowodzenie przedostatniego w tabeli Stomilu Olsztyn. Tym razem drużyna z Warmii przegrała 0:1 z Chojniczanką, a zdecydował o tym strzał w końcówce podstawowego czasu. Hide Vitalucci cieszył się z pierwszego gola na polskich boiskach. Japończyk z włoskim paszportem dołączył do Chojniczanki w zimowym oknie transferowym i wystąpił jak dotąd w dwóch meczach jako zmiennik.

Olimpia Elbląg wróciła z kompletem punktów z dalekiego wyjazdu do Jastrzębia-Zdroju. Zespół Przemysława Gomułki wygrał 2:1 z GKS-em. Na pierwszego jego gola gospodarze jeszcze odpowiedzieli. Kiedy po przerwie Jakub Sangowski odzyskał prowadzenie dla Olimpii, jastrzębianie już nie mieli riposty. Zespół z Elbląga powrócił do górnej połowy tabeli, a GKS pozostaje niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.

Dokończenie kolejki w poniedziałek.

24. kolejka II ligi:

Stal Stalowa Wola - KKS 1925 Kalisz 0:1 (0:1)
0:1 - Wiktor Smoliński 8'

Radunia Stężyca - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:1)

1:0 - Hide Vitalucci 87'

GKS Jastrzębie - Olimpia Elbląg 1:2 (0:1)
0:1 - Adam Żak (k.) 22'
1:1 - Michał Bednarski (k.) 53'
1:2 - Jakub Sangowski 58'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz będzie najlepszym drugoligowcem sezonu?