Włosi wybrali się na tournee. Grali do końca o zwycięstwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Cristobal Herrera-Ułaszkiewicz / Mecz towarzyski: Włochy - Wenezuela
PAP/EPA / Cristobal Herrera-Ułaszkiewicz / Mecz towarzyski: Włochy - Wenezuela

Mistrz Europy zapewnił sobie zwycięstwo 2:1 z Wenezuelą strzałem w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Najskuteczniejszym piłkarzem meczu towarzyskiego był autor dwóch goli Mateo Retegui.

Reprezentanci Włoch wybrali się po latach na krótkie tournee po Stanach Zjednoczonych. Tym razem Azzurri nie mieli problemu z awansem na duży turniej piłkarski i w Niemczech będą bronić mistrzostwa Europy wywalczonego w 2021 roku w nietypowej imprezie podzielonej między kilka krajów. Wyjazd do USA to ukłon w stronę licznych Włochów, którzy wyemigrowali za Atlantyk. Z Wenezuelą mistrz Europy zagrał w Fort Lauderdale na Florydzie.

Już w 3. minucie Italia była w opałach. Uratował ją Gianluigi Donnarumma, który obronił strzał z rzutu karnego doświadczonego Jose Salomona Rondona. Dopiero 52. drużyna rankingu FIFA nie wykorzystała doskonałej okazji do zdobycia prowadzenia.

Bramka na 1:0 dla Włoch padła w 40. minucie, a zdobył ją piłkarz, który akurat z Ameryką Południową ma dużo wspólnego. Mateo Retegui przyszedł na świat w argentyńskim San Fernando. Przed debiutem w reprezentacji Włoch grał w argentyńskich zespołach i dopiero później dołączył do obecnego klubu Genoi CFC. Italia nie nacieszyła się prowadzeniem, ponieważ gol dla Wenezueli na 1:1 padł po strzale Darwina Machisa już w 43. minucie.

Jedenastka Włoch była teoretycznie wzmacniana w drugiej połowie, ponieważ zmiennikami Luciana Spallettego byli między innymi Nicolo Barella, Jorginho czy Lorenzo Pellegrini. Drugiego gola na 2:1 dołożył jednak ponownie ten sam zawodnik Mateo Retegui w 81. minucie. Asystował Jorginho.

W marcu Włosi zmierzą się jeszcze z Ekwadorem, a Wenezuela zagra z Gwatemalą.

Włochy - Wenezuela 2:1 (1:1) 1:0 - Mateo Retegui 40' 1:1 - Darwin Machis 43' 2:1 - Mateo Retegui 81'

W 3. minucie Salomon Rondon (Wenezuela) nie wykorzystał rzutu karnego. Gianluigi Donnarumma obronił.

Włochy: Gianluigi Donnarumma - Giovanni Di Lorenzo, Alessandro Buongiorno, Giorgio Scalvini - Andrea Cambiaso (74' Nicolo Zaniolo), Manuel Locatelli (66' Jorginho), Giacomo Bonaventura (46' Nicolo Barella), Destiny Udogie - Davide Frattesi (66' Lorenzo Pellegrini), Federico Chiesa (66' Mattia Zaccagni) - Mateo Retegui (87' Giacomo Raspadori)

Wenezuela: Rafael Romo - Yordan Osorio, Wilker Angel (78' Christian Makoun), Nahuel Ferraresi - Jon Aramburu (86' Romulo Otero), Cristian Casseres (86' Tomas Rincon), Jose Martinez (78' Edson Castillo), Miguel Navarro - Jefferson Savarino (62' Daniel Pereira), Darwin Machis (62' Jhonder Cadiz) - Salomon Rondon

Sędzia: Rubiel Vazquez (USA)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Włosi obronią mistrzostwo Europy w 2024 roku?