Ależ się zabawił. Młody Polak ośmieszył rywali [WIDEO]

W meczu reprezentacji Polski U-21 z Izraelem (2:1) decydującą bramkę zdobył Kajetan Szmyt. Gracz Warty Poznań przeprowadził błyskotliwą akcję.

Rafał Szymański
strzał Szmyta YouTube / TVP Sport / Na zdjęciu: strzał Szmyta
Pierwsza połowa była fatalna w wykonaniu podopiecznych Adama Majewskiego. Strzelanie już w piątej minucie meczu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy rozpoczął Izraelczyk Adi Yona. Po marnym początku spotkania trudno było o optymizm wśród polskich kibiców.

Do wyrównania doprowadził jednak Maksymilian Pingot. Po kwadransie przerwy środkowy obrońca idealnie odnalazł się po zamieszaniu w polu karnym rywali i z niewielkiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Było duże prawdopodobieństwo, że spotkanie zakończy się podziałem punktów. Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry fantastyczną akcję przeprowadził Kajetan Szmyt, który wkręcił rywala w murawę, a następnie uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza. Piłka była poza zasięgiem golkipera.

Dzięki kapitalnemu zagraniu Szmyta, reprezentacja Polski U-21 odniosła zwycięstwa 2:1 w spotkaniu wyjazdowym. Ofensywny pomocnik zaprezentował próbkę swoich umiejętności. 21-latek jest najbardziej wartościowym graczem Warty Poznań i nie jest tajemnicą, że interesują się nim zagraniczne kluby.

Bramka Szmyta (od 4:20):