Wszystko jasne. Oto komplet uczestników najbliższego Copa America

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Luciano Gonzalez  / Na zdjęciu: trofeum za Copa America
PAP/EPA / Luciano Gonzalez / Na zdjęciu: trofeum za Copa America
zdjęcie autora artykułu

Latem tego roku będziemy mogli delektować się piłką na najwyższym poziomie w wielu wydaniach. Za Oceanem rozegrane zostanie Copa America i znamy już pełen skład uczestników tej imprezy.

Oczywiście dla nas marcowa przerwa na kadrę to głównie mecze barażowe o awans na mistrzostwa Europy. Jednak za Oceanem mają swoje zmagania dotyczące mniej więcej tego samego, bo rozegrane zostały baraże o grę na Copa America.

Tegoroczna edycja tego turnieju nie będzie wyglądała jak zazwyczaj, bo poza krajami z Ameryki Południowej, będą w niej grali również przedstawiciele Ameryki Północnej. Natomiast same zmagania będą odbywały się w Stanach Zjednoczonych.

Grupy już są wylosowane, ale jeszcze potrzebne było wyłonienie dwóch ostatnich uczestników, co stało się w nocy z soboty na niedzielę. Najpierw Kanada pokonała 2:0 Trynidad i Tobago, a niedługo później Kostaryka wygrała 3:1 z Hondurasem.

ZOBACZ WIDEO: Lewandowski zadowolony po meczu z Estonią. "Dziś zrobiliśmy pierwszy krok"

Zatem Kanada i Kostaryka zamykają nam grono uczestników tegorocznego Copa America i dołączają do naprawdę ciekawych grup. Pierwsza z wymienionych ekip będzie walczyła m.in. z broniącą tytułu Argentyną.

Kostarykanie również nie będą mieli łatwej przeprawy, bo w ich grupie znajdziemy chociażby Brazylię. Canarinhos z pewnością będą chcieli zmazać plamę sprzed trzech lat, gdy na własnym terenie przegrali finał z odwiecznym rywalem, czyli wspomnianą wyżej Argentyną.

Grupy Copa America 2024:

Grupa A: Argentyna, Peru, Chile, Kanada Grupa B: Meksyk, Ekwador, Wenezuela, Jamajka Grupa C: Stany Zjednoczone, Urugwaj, Panama, Boliwia Grupa D: Brazylia, Paragwaj, Kostaryka, Kolumbia

Czytaj też: ILE?! Galaktyczna oferta dla "Lewego" Nie zostawił suchej nitki na Bednarku

Źródło artykułu: WP SportoweFakty