Kowalczyk wprost o decyzji Probierza. "Miał nas uratować?"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Kanał Sportowy / Na zdjęciu: Wojciech Kowalczyk
Twitter / Kanał Sportowy / Na zdjęciu: Wojciech Kowalczyk
zdjęcie autora artykułu

Michał Probierz ogłosił 23-osobową kadrę, która ma szanse na występ przeciwko Walii. Zabrakło w niej między innymi Jakuba Modera, co szybko skomentował Wojciech Kowalczyk.

Przed reprezentacją Polski najważniejszy mecz w 2024 roku. Po pewnym zwycięstwie z Estonią poprzeczka idzie znacznie wyżej. Teraz przed biało-czerwonymi wyjazdowa potyczka z Walią, od której zależeć będzie udział (lub nie) w mistrzostwach Europy.

- Walia jest zespołem opartym na dobrym wybieganiu, wychodzeniu z kontratakami, wahadłowi grają bardzo ofensywnie. Zdajemy sobie z tego sprawę i będziemy chcieli wyeliminować ich wszystkie atuty, ale najważniejsze będzie narzucenie swojego stylu grania - powiedział Michał Probierz na konferencji prasowej.

Przed północą selekcjoner skreślił trzech piłkarzy. Jakub Moder, Paweł Bochniewicz i Paweł Wszołek wtorkowe spotkanie obejrzą z perspektywy trybun (więcej TUTAJ-->). [b]ZOBACZ WIDEO: Kto faworytem meczu Walia - Polska? Eksperci nie mają wątpliwości

[/b]Szczególnie decyzja o skreśleniu Jakuba Modera może być niespodzianką, bowiem biorąc pod uwagę potencjał piłkarski, jest czołowym pomocnikiem w reprezentacji Polski. Decyzję Probierza skomentował w swoim stylu były reprezentant Polski Wojciech Kowalczyk.

"Moder miał nas uratować? Dobrze,że ja w to nie wierzyłem. Jest szansa na awans" - napisał ekspert na platformie X (dawniej Twitter).

Mecz Walia - Polska obejrzysz 26 marca o 20:45 w TVP1 w Pilocie WP. Pilot WP kto ma, ten rządzi (link sponsorowany).

Zobacz także: Bednarek z respektem o reprezentacji Walii. "To będzie zupełnie inny mecz"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty