Marco van Basten mocno o Polakach. Tak nazwał naszą drużynę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Diego Puletto/AC Milan / Na zdjęciu: Marco van Basten
Getty Images / Diego Puletto/AC Milan / Na zdjęciu: Marco van Basten
zdjęcie autora artykułu

Na Euro 2024 polska kadra zmierzy się między innymi z Holandią. Słynny Marco van Basten nie ma żadnych obaw przed meczem ze "sztywnym zespołem".

W tym artykule dowiesz się o:

Na reprezentacji Polski ciążyła spora presja. Przez 120 minut gry w Cardiff zawodnicy Michała Probierza nie oddali ani jednego celnego strzału. W serii rzutów karnych Wojciech Szczęsny zatrzymał jednego z Walijczyków, zapewniając Biało-Czerwonym bilet na Euro 2024.

Defensywa była kluczem do sukcesu Polaków, choć nie da się ukryć, że styl gry pozostawiał wiele do życzenia. Trener Probierz miał świadomość, że walijska drużyna postawi twarde warunki na własnym stadionie.

Na inaugurację grupy D Euro 2024 ekipa znad Wisły zmierzy się z Holandią (16 czerwca). Na awans Polaków zareagował jeden z najwybitniejszych piłkarzy "Oranje", Marco van Basten. Jego zdaniem, ekipa Ronalda Koemana będzie niepodważalnym faworytem tej rywalizacji.

- To sztywny zespół, który za bardzo nie chce atakować ani grać w piłkę. Drużyna ma małą skłonność do gry. Głównie się broni - serwis voetbalprimeur.nl cytuje wypowiedź legendy.

ZOBACZ WIDEO: Szczęsny bohaterem w serii rzutów karnych. "Wybronił ten mecz"

Według van Bastena, w pierwszej kolejności Holendrzy będą musieli znaleźć sposób na Roberta Lewandowskiego. Trzykrotny zdobywca Złotej Piłki uważa, że nie powinno jednak stanowić większego problemu dla kadry z Beneluksu.

- Jest oczywiście bardzo dobrym piłkarzem. Jeśli dobrze zaatakujesz, powinieneś być w stanie wygrać z Polską. Nie sądzę, żeby to było skomplikowane - skwitował van Basten.

Czytaj więcej: "Lewy" brutalnie szczery po awansie. "Wszystko było na nie" Probierz nie może się nachwalić Szczęsnego. Zagadkowe słowa. "Oby po Euro miał dobre wiadomości"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty