Oficjalnie: Goncalo Feio nowym trenerem Legii Warszawa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Mateusz Okraszewski / Legia Warszawa / Na zdjęciu: Jacek Zieliński i Goncalo Feio
Materiały prasowe / Mateusz Okraszewski / Legia Warszawa / Na zdjęciu: Jacek Zieliński i Goncalo Feio
zdjęcie autora artykułu

Legia Warszawa znalazła następcę Kosty Runjaicia. W środę stołeczny klub poinformował, że obowiązki pierwszego trenera przejął Goncalo Feio, który parę tygodni wcześniej rozstał się z Motorem Lublin.

We wtorek Legia Warszawa rozstała się z Kostą Runjaiciem. Dzień później klub oficjalnie zaprezentował Goncalo Feio jako nowego trenera pierwszego zespołu.

Dla Feio nie jest to oczywiście pierwszy kontakt z Legią. Wręcz przeciwnie. W przeszłości Portugalczyk pracował w warszawskim klubie przez 5,5 roku. Henning Berg włączył go do sztabu pierwszego zespołu (był członkiem działu analiz). Odszedł, gdy Legię objął Stanisław Czerczesow.

Teraz przed nim największe wyzwanie w karierze, swego rodzaju trampolina. Będzie samodzielnym trenerem jednego z największych klubów w Polsce. Kontrakt został podpisany do końca sezonu 2024/25.

- Identyfikujemy Goncalo Feio jako jednego z najlepszych trenerów młodego pokolenia w Polsce, który ma odpowiednie umiejętności, ambicję, wiedzę i talent do prowadzenia zespołów mających wysokie aspiracje. Bardzo nam zależy ma poprawie obecnego miejsca w tabeli oraz stałym rozwoju drużyny i zawodników - powiedział dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński.

ZOBACZ WIDEO: Jakie jest największe osiągnięcie "Lewego"? "Nigdy o tym nie marzyłem"

Po odejściu z Legii w 2014 roku Feio trafił akademii Wisły Kraków. Był też asystentem Kiko Ramireza w pierwszej drużynie "Białej Gwiazdy". Zresztą z Hiszpanem pracował też w greckim AO Xanthi. Po powrocie do Polski trafił do Rakowa Częstochowa, gdzie pracował przez dwa i pół roku. Odszedł, bo chciał spróbować sił jako pierwszy trener.

I samodzielną przygodę rozpoczął w Motorze Lublin, z który zajmował wtedy ostatnie miejsce w II lidze. Po przyjściu Feio wszystko zmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i lublinianie zakończyli sezon na szóstej pozycji, zyskując prawo gry w barażach o awans. W tychże barażach Motor pokonał po dogrywce Kotwicę Kołobrzeg, a następnie po rzutach karnych Stomil Olsztyn i zameldował się na zapleczu PKO Ekstraklasy.

W Motorze pracował do 18 marca bieżącego roku. Prowadzony przez niego zespół był rewelacją sezonu (zresztą do dziś utrzymuje się w czołówce). W pewnym momencie powiedział jednak "dość". Po przegranym meczu ze Stalą Rzeszów Portugalczyk podał się do dymisji, która została przyjęta przez właściciela klubu.

Pierwszy test Feio już w najbliższą sobotę. Będzie to wyjazdowy mecz z Rakowem Częstochowa (godz. 20).

CZYTAJ TAKŻE: Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie nowego trenera Legii. "Będzie gorąco!"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty