Lech II Poznań zgarnął zaległe punkty w II lidze

Lech II Poznań jest coraz dalej od strefy spadkowej w II lidze. Nie można powiedzieć tego samego o pokonanym w środę 0:2 GKS-ie Jastrzębie.

mecz Garbarnia Kraków - Lech II Poznań WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: mecz Garbarnia Kraków - Lech II Poznań
Już o godzinie 12 Piotr Pazdecki rozpoczął kolejny zaległy mecz na najniższym szczeblu centralnym. Zaległość wynikła z marcowej przerwy reprezentacyjnej, kiedy to Lech II Poznań skorzystał z możliwości przełożenia meczu z GKS-em Jastrzębie. Oba zespoły są w dolnej połowie tabeli, a zdecydowanie mniej przyjemna jest sytuacja drugoligowca z województwa śląskiego, który otwiera strefę spadkową.

Tym bardziej, że GKS Jastrzębie nie wykorzystał meczu zaległego do zdobycia ani jednego punktu. W obu połowach Lech II Poznań strzelił po jednym golu. W 30. minucie Maksymilian Dziuba wpakował piłkę tuż za linię bramkową po dalekim wrzucie z autu. Próbował jeszcze interweniować Przemysław Lech, ale zdaniem sędziego nie zdążył tego zrobić zanim padł gol.

Jeszcze przed przerwą zespół z Wielkopolski miał szansę na drugiego gola, ale zdobył go dopiero w końcówce podstawowego czasu meczu. Ponownie decydował stały fragment gry. W 83. minucie Maciej Wichtowski strzelił na 2:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

GKS nie wykorzystał żadnej ze swoich szans na poprawienie wyniku. W 60. minucie świetną sposobność do pokonania Mateusza Mędrali miał Sebastian Rogala. Nie przymierzył jednak z bliska do odsłoniętej bramki, co w ostatecznym rozrachunku przyczyniło się do porażki.

Lech II Poznań - GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)
1:0 - Maksymilian Dziuba 30'
2:0 - Maciej Wichtowski 83'

Lech: Mateusz Mędrala - Maciej Orłowski, Maciej Wichtowski, Wojciech Mońka (46' Ksawery Kukułka), Michał Gurgul, Maksym Pietrzak (67' Szymon Pawłowski), Aleksander Nadolski (75' Tomasz Cywka), Igor Brzyski, Maksymilian Dziuba, Igor Kornobis, Kamil Jakóbczyk (61' Norbert Pacławski)

GKS: Jakub Trojanowski - Bartosz Boruń, Przemysław Lech (46' Szymon Matuszek), Paweł Baranowski, Sebastian Rogala, Konrad Kargul-Grobla (75' Kamil Jadach), Mateusz Chmarek (46' Kacper Zych), Karol Fietz, Joao Guilherme, Szymon Kiebzak (46' Szymon Maszkowski), Michał Bednarski

Żółte kartki: Mońka, Gurgul, Brzyski (Lech)

Sędzia: Piotr Pazdecki (Koszalin)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Jastrzębie utrzyma się w tym sezonie w II lidze?