Odwołanie przyniosło efekt. Zmniejszona kara dla Skry Częstochowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Skra Częstochowa
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Skra Częstochowa
zdjęcie autora artykułu

Pod koniec marca Skra Częstochowa została ukarana odjęciem siedmiu punktów w kolejnym sezonie za nieprawidłowe tabele finansowe. Klub jednak złożył odwołanie i Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych zmniejszyła tę karę do czterech punktów.

W tym artykule dowiesz się o:

27 marca Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nałożyła na drugoligową Skrę Częstochowa karę w postaci odjęcia aż siedmiu punktów w sezonie 2024/25 w związku z niepełnieniem kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

Chodziło o przedstawienie niezgodnych ze stanem faktycznym tabel finansowych w toku zasadniczego procesu licencyjnego. Skra nie wykazała zadłużenia wobec zawodników, które spłaciła w późniejszym terminie.

Klub miał jednak prawo odwołać się od tej decyzji. Przyniosło to efekt, bo ostatecznie kara została zmniejszona do minus czterech punktów. Nie było wątpliwości co do zasadności kary, natomiast wątpliwości Komisji Odwoławczej wzbudziła surowość wymierzonego środka kontroli.

ZOBACZ WIDEO: Co dalej ze Szczęsnym? "Lewy" szczerze o jego końcu kariery

Komunikat Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych:

"Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła w dniu 10 kwietnia 2024 roku odwołanie klubu SKRA Częstochowa SA od decyzji nr 2 Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 27 marca 2024 roku, nakładającej na klub środek kontroli w postaci odjęcia siedmiu punktów w sezonie rozgrywkowym 2024/2025.

Po rozpatrzeniu odwołania, komisja postanowiła zmienić decyzję nr 2 Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 27 marca 2024 roku w ten sposób, że nakłada na klub środek kontroli w postaci pozbawienia 4 (czterech) punktów rozgrywkach w sezonie 2024/2025 w związku z niepełnieniem kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego dla klubów II ligi na sezon 2023/2024.

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN pragnie wskazać, że podziela stanowisko Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN i w pełni zgadza się z rodzajem wymierzonego środka kontroli. Po zapoznaniu się z odwołaniem klubu, wątpliwości Komisji Odwoławczej wzbudziła jedynie surowość wymierzonego środka kontroli.

W związku z powyższym komisja postanowiła zmniejszyć nałożony środek kontroli.

Niniejsza decyzja jest ostateczna."

Skra prawdopodobnie utrzyma się w II lidze. Obecnie drużyna zajmuje jedenaste miejsce w tabeli z przewagę sześciu punktów nad strefą spadkową.

CZYTAJ TAKŻE: Liverpool widzi w nim następcę Kloppa. On sam zaprzecza. "To nieprawda" Rok temu walczył o życie. Znany piłkarz wraca do treningów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Komentarze (0)