Trzy mecze i do domu? Zapytali Polaków o szanse kadry na Euro 2024

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Visionhaus / Na zdjęciu: Jan Bednarek, Robert Lewandowski i Jakub Kiwior
Getty Images / Visionhaus / Na zdjęciu: Jan Bednarek, Robert Lewandowski i Jakub Kiwior
zdjęcie autora artykułu

Już za dwa miesiące czekają nas wielkie emocje związane z występem Biało-Czerwonych na Euro 2024. Pracownia Ariadna na zlecenie Wirtualnej Polski zapytała Polaków o to, czego spodziewają się po reprezentacji Polski na boiskach w Niemczech.

W tym artykule dowiesz się o:

To była długa droga. Piłkarska reprezentacja Polski nie zdołała wywalczyć awansu na mistrzostwa Europy w eliminacjach i musiała grać w marcowych barażach. Po zwycięstwach nad Estonią (5:1) i Walią (5:4 w rzutach karnych, 0:0 w regulaminowym czasie gry i dogrywce) udało się zakwalifikować na turniej w Niemczech.

W ramach Euro 2024 Polacy trafili do grupy D. Najpierw zmierzą się w Hamburgu z reprezentacją Holandii (16 czerwca o godz. 15:00). Następnie spotkają się w Berlinie z zespołem Austrii (21 czerwca o godz. 18:00). Na koniec zagrają w Dortmundzie z drużyną Francji (25 czerwca o godz. 18:00).

Eksperci nie mają wątpliwości, że Biało-Czerwoni nie będą faworytami do awansu do fazy pucharowej. A co na ten temat sądzą Polacy? O ich zdanie zapytał Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna. Jak prezentują się wyniki ankiety?

ZOBACZ WIDEO: "Nie wyobrażam sobie tego". Lewandowski wprost o polskim szkoleniu

Podstawowe pytanie brzmiało: Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy w trakcie Mistrzostw Europy 2024? Spośród badanych osób 30 proc. udzieliło pozytywnej odpowiedzi, z czego "zdecydowanie tak" stwierdziło 12 proc. ankietowanych.

O wiele więcej jest wśród kibiców pesymistów. Aż 55 proc. badanych uznało, że Biało-Czerwoni zakończą zmagania już po trzech spotkaniach. Pewnych takiego rozstrzygnięcia jest 16 proc. ankietowanych. Swojego zdania nie było w stanie określić 15 proc. spośród respondentów.

Pracownia Ariadna zadała również Polakom drugie pytanie, które brzmiało: Czy reprezentacji Polski uda się dojść do finału Mistrzostw Europy 2024? W tym przypadku jeszcze trudniej o optymizm, bowiem aż 68 proc. badanych nie widzi Biało-Czerwonych w ścisłym finale niemieckiego turnieju.

Mimo tego nie brakuje osób, które wierzą, że polscy piłkarze są w stanie osiągnąć sukces w Euro 2024 i dojść aż do finału. Tak uważa 22 proc. ankietowanych, z czego 9 proc. odpowiedziało "zdecydowanie tak".

Badanie przeprowadzono na Ogólnopolskim Panelu Badawczym Ariadna na ogólnopolskiej próbie liczącej N=1123 osoby. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Badanie przeprowadzono w dniach 29 marca - 2 kwietnia 2024 roku metodą CAWI.

Czytaj także: Szczęsny wbił szpilę Lewandowskiemu. "Ile można?" Czytaj także: Pompowanie balonika zna aż za dobrze. Lewandowski przed Euro zwrócił się do dziennikarzy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy na Euro 2024?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (2)
avatar
1Szyderca
12.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Najtrafniej drewniaka nazwali Niemcy - Lewandoofski . Jest to wspaniały epitet dla niego w 100% trafiony.  
avatar
warszawiak33
12.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Tak samo nie wierzyli ,że awansujemy na mistrzostwa. A wystarczy popatrzeć ,że naprawdę lepiej już grają. Tak jak w Barcelonie . Nastąpiła przemiana.