Ostatnia akcja meczu. Wszyscy mówią o tym, co zrobił Polak [WIDEO]

Filip Kurto został bohaterem Macarthur FC. Polak obronił rzut karny w ósmej minucie doliczonego czasu gry, dzięki czemu jego zespół wygrał na wyjeździe z Adelaide United FC 2:1 w meczu 24. kolejki australijskiej ekstraklasy.

Tomasz Galiński
Filip Kurto obronił rzut karny w siódmej minucie doliczonego czasu gry w meczu z Adelaide United Twitter / Screen / A-League / Na zdjęciu: Filip Kurto obronił rzut karny w siódmej minucie doliczonego czasu gry w meczu z Adelaide United
Niegdyś bramkarz Wisły Kraków, następnie przez kilka lat występował w lidze holenderskiej, a od sezonu 2018/19 wiedzie życie w odległej Australii.

Wellington Phoenix FC, Western United FC i wreszcie Macarthur FC od sezonu 2021/22. Filip Kurto jest podstawowym bramkarzem zespołu ze wschodniej części Australii.

W obecnych rozgrywkach wystąpił w sumie w 29 meczach, ale co ciekawe tylko w ośmiu z nich zachował czyste konto.

Macarthur FC zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli A-League, natomiast - tu lekkie zaskoczenie - ma ujemny bilans bramkowy.

Kurto błysnął w piątkowym meczu z niżej notowanym Adelaide United. W siódmej minucie doliczonego czasu obronił rzut karny i zapewnił swojej drużynie ważne wyjazdowe zwycięstwo. Polak czekał do końca na to, co zrobi Nestory Irankunda. Ten uderzył jednak źle, niezbyt mocno, blisko środka i 32-latek odbił piłkę. To trzeci obroniony przez niego rzut karny w tym sezonie.

Żeby było ciekawiej, gospodarze prowadzili po golu wspomnianego Irankundy. Co więcej, w 73. minucie czerwoną kartkę ujrzał Yianni Nicolaou i wydawało się, że jest pozamiatane. Jednak przyjezdni zaskoczyli i między 85. i 89. minutą zdobyli dwie bramki.