Kolejne problemy w Rakowie. Czterech ważnych graczy z kontuzjami

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Po meczu z Legią Warszawa w ekipie Rakowa Częstochowa nastroje są dalekie od idealnych. Z urazami zmaga się czterech kluczowych zawodników. Jednym z nich jest Ivi Lopez. To spore osłabienie Rakowa.

Ostatnie tygodnie nie są łatwe dla Rakowa Częstochowa. Mistrzowie Polski mają coraz mniejsze szanse na obronę tytułu. Na sześć kolejek przed końcem sezonu Medaliki tracą do liderującej Jagiellonii Białystok sześć punktów. Do tego po meczu z Legią Warszawa (1:1) częstochowianie stracili kolejnego zawodnika.

W 27. minucie boisko opuścić musiał Zoran Arsenić, dla którego to kolejne problemy zdrowotne w tym sezonie. Stan jego zdrowia będzie znany po badaniu rezonansem magnetycznym, ale nie jest wykluczone, że piłkarz już w tym sezonie nie zagra.

To kolejny kontuzjowany zawodnik w zespole Rakowa Częstochowa. Do dyspozycji trenera w meczu z Legią nie byli Vladan Kovacević, Ivi Lopez i Łukasz Zwoliński. Klub wydał specjalny raport medyczny, w którym poinformował o stanie zdrowia piłkarzy.

Kovacević zmaga się z urazem przeciążeniowym kolana i przechodzi intensywną rehabilitację. Lopez doznał zapalenia więzadła rzepki w kolanie. Z kolei "Zwolak" ma uraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Powrót każdego z zawodników do pełnego treningu jest uzależniony od postępu rehabilitacji.

Kolejny mecz Raków rozegra 19 kwietnia. Rywalem będzie Górnik Zabrze. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30.

Czytaj także: To był huragan! Pięć minut, które wstrząsnęło Atletico Obraźliwe gesty i okrzyki. Gorąco tuż przed meczem Barcelony

Źródło artykułu: WP SportoweFakty