"Tragedia". Podolski podsumował, co się dzieje w Zabrzu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Lukas Podolski
Instagram / / Na zdjęciu: Lukas Podolski
zdjęcie autora artykułu

To miał być sądny dzień dla Górnika Zabrze. Z obietnic prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik nic nie wyszło, a Lukas Podolski ponownie nie gryzł się w język, komentując wydarzenia wokół klubu, który leży mu na sercu.

"Ta sesja zaważy na przyszłości Górnik Zabrze S.A." - pisała niedawno w mediach społecznościowych prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

"Po raz kolejny złożyłam uchwałę dot. prywatyzacji klubu na sesję Rady Miasta, która zwołana została na 17 kwietnia br. Jestem przygotowana i zdeterminowana, żeby zakończyć ten proces w tej kadencji, czyli do 7 maja" - dodała.

Termin minął, a sesji... nie było! Dlaczego? "Wniosek o przerwę do wtorku 23 kwietnia został formalnie zgłoszony przez wiceprezydenta Zabrza Krzysztofa Lewandowskiego i przegłosowany przez radnych" - poinformował serwis roosevelta81.pl.

ZOBACZ WIDEO: Najpierw "piętka", a potem taka "perełka"! Cudownie przymierzył z 16 m

Dodano przy tym, że w czwartek i piątek mają odbyć się spotkania z potencjalnymi inwestorami.

Informacje te sprawiły, że ponownie "zagotował się" Lukas Podolski. Ten od miesięcy uderza nie tylko w Mańkę-Szulik, ale i wszystkich radnych miasta Zabrze w kontekście walki o byt Górnika.

"Sprzedaż Górnika trwa od kilku miesięcy, każdy wie o co mi chodzi!" - napisał mistrz świata z 2014 roku na platformie X. "Inwestorzy byli i są. Wszystko już powinno być jasne i takie miałem sygnały. A teraz przy wyborach w kilkanaście minut zmieniacie decyzję za decyzją? Tragedia" - dodał.

38-latek miał pełnić rolę obserwatora w procesie prywatyzacji Górnika Zabrze - taką funkcję zaproponowała mu Mańka-Szulik. "Poldi" odmówił (więcej pisaliśmy o tym -->> TUTAJ), a teraz kolejny raz nawiązał do tego.

"Dobrze, że nie zgodziłem się na propozycje bycia obserwatorem procesu sprzedaży bo zmarnował bym wtorek i parę dni swojego czasu i życia" - napisał mocno. "Ja nadal wierzę i mam nadzieję że Górnik będzie miał złota przyszłość, bo Klub na to zasługuje!" - zakończył.

Górnik pomimo wszystkich problemów organizacyjnych spisuje się doskonale w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Po ostatnim zwycięstwie nad Śląskiem Wrocław (2:0) podopieczni Jana Urbana zajmują 7. pozycję w ligowej tabeli. Mają oczko straty do szóstej Legii Warszawa i trzy do pozycji gwarantującej udział w europejskich pucharach.

Zobacz także: Rośnie zainteresowanie Ennalim. Gracz Górnika Zabrze odejdzie już latem? Fatalne informacje dla Rakowa. Za moment nie będzie komu grać

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
Jagafan !
17.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
My w ległej mamy większe problemy, mamy Jędrzejczyka, Jezusue, Rosołków, Kapustków, chińczyków, Falusuw