"Jak kobieta, zawsze ma rację". Kucharski wbił szpilę Bońkowi

W piątek Raków Częstochowa przegrał na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 0:1. Po spotkaniu Zbigniew Boniek na platformie X zapytał się użytkowników, czy pamiętają kogo stawiał w roli czarnego konia sezonu. Szybko odpowiedział mu Cezary Kucharski.

Michał Mielnik
Z lewej Cezary Kucharski, z prawej Zbigniew Boniek PAP / Leszek Szymański / WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Z lewej Cezary Kucharski, z prawej Zbigniew Boniek.
W piątek odbyły się dwa spotkania PKO Ekstraklasy. O 20:30 na boisko w Częstochowie wybiegli zawodnicy Rakowa i Górnika Zabrze. Mecz nie należał do najciekawszych. Gospodarze od 58. minuty musieli grać w "dziesiątkę", ponieważ czerwoną kartkę zobaczył Papanikolaou.

Tę sytuację nie do końca potrafili wykorzystać goście. Dopiero w doliczonym czasie gry, a dokładniej w jego drugiej minucie, zobaczyliśmy pierwszą i jedyną bramkę w tym meczu. Jej autorem był Sebastian Musiolik, który dał trzy punkty Górnikowi.

Tuż po spotkaniu na platformie X udzielił się Zbigniew Boniek. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zapytał się pozostałych użytkowników o jedną rzecz. "Pamiętacie kogo typowałem na 'czarnego konia' tej naszej pięknej ligi?" - zapytał Boniek.

W domyśle chodziło mu o Górnika Zabrze. 21 lipca 2023 r. typował czternastokrotnego mistrza Polski do roli "czarnego konia" sezonu 2023/24.

Na riposty nie trzeba było jednak długo czekać. W odpowiedziach na piątkowy post, użytkownicy zaczęli przypominać 68-latkowi, że zdarzało mu się mylić w swoich prognozach. Jeszcze nie tak dawno w roli faworyta do mistrzostwa Polski stawiał... Raków, który przegrał właśnie z Górnikiem.

Swoją odpowiedź dodał także Cezary Kucharski. Były piłkarz, a obecnie menedżer piłkarski wbił szpilkę Bońkowi. - Zibi jak kobieta, zawsze ma rację - rozpoczął swój wpis, a następnie zacytował jedną z wypowiedzi byłego prezesa PZPN.