Beznadziejna Wisła ponownie utopiła punkty. Absurdalna końcówka w Rzeszowie

Wisła Kraków po raz kolejny rozczarowała i tylko zremisowała 1:1 w wyjazdowym meczu z Resovią. "Biała Gwiazda" wyszła na prowadzenie w doliczonym czasie gry, wydawało się, że zgarnie komplet punktów, ale po chwili straciła gola.

Tomasz Galiński
Wisła Kraków oddala się od awansu do PKO Ekstraklasy WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Wisła Kraków oddala się od awansu do PKO Ekstraklasy
Mecz z Resovią kończył serię trzech ligowych wyjazdów z rzędu. Był remis w Płocku, następnie wygrana w Pruszkowie, a teraz kolejny remis w Rzeszowie z broniącą się przed spadkiem Resovią.

"Biała Gwiazda" zawiodła po raz kolejny. Wcale tak się skończyć nie musiało, sytuacje były, szczególnie w drugiej połowie, natomiast jeśli Joseph Colley nie trafia z kilku metrów do praktycznie pustej bramki, to Wisła nie ma prawa marzyć o pełnej puli.

Inna sprawa, że goście powinni ten mecz wygrać. Bo jeśli w pierwszej minucie doliczonego czasu Angel Rodado strzelił gola (fantastyczna asysta Patryka Gogoła), to nie ma prawa tego wypuścić. Jednak nic bardziej mylnego, bo dosłownie dwie minuty później Resovia przeprowadziła akcję prawą stroną, Kelechukwu Ibe-Torti podał w pole karne i Maciej Górski doprowadził do remisu. To była absurdalna końcówka.

Po pierwszej połowie była beznadzieja. Wisła była częściej w posiadaniu piłki, choć nie była to tak wyraźna przewaga, jak parę dni temu w Pruszkowie. Wiślakom z trudem przychodziło kreowanie sytuacji, a stojący w bramce Branislav Pindroch nie miał praktycznie nic do roboty.

Dość powiedzieć, że najlepszą okazję miała Resovia, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka spadła pod nogi Marcina Urynowicza, ale po jego strzale piłka trafiła w Josepha Colleya. Aktywny był też m.in. Kelechukwu Ibe-Torti, choć w większości przypadków kończyło się na dobrych chęciach, bo konkretów z tego nie było.

Po przerwie działo się więcej. Rodado strzelił gola, a miał jeszcze przynajmniej dwie okazje, jednak bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Branislav Pindroch. Inna sprawa, że Wisła miała duże problemy z konstruowaniem akcji. Nie było tam płynności, wszystko było rozgrywane w trybie slow-motion. Walcząca o życie Resovia dzielnie się broniła i potrafiła wyprowadzać groźne ataki, szczególnie w końcówce. Było parę strzałów z dystansu, choć brakowało dokładności. Na koniec jednak piłkarze zostali pożegnani brawami, bo walczyli do końca.

Resovia - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
0:1 Angel Rodado 90+1'
1:1 Maciej Górski 90+3'

Resovia: Branislav Pindroch - Jerzy Tomal, Mateusz Bondarenko, Hlib Buchał, Rafał Mikulec - Kelechukwu Ibe-Torti, Bartłomiej Wasiluk (46' Radosław Kanach), Marcin Urynowicz, Adrian Łyszczarz (78' Bartłomiej Ciepiela), Bartłomiej Eizenchart (66' Gracjan Jaroch) - Maciej Górski.

Wisła: Alvaro Raton - Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, Joseph Colley, David Junca (67' Jakub Krzyżanowski) - Miki Villar (46' Angel Baena), Kacper Duda, Marc Carbo (81' Igor Sapała), Jesus Alfaro (74' Michał Żyro), Dejvi Bregu (46' Patryk Gogół) - Angel Rodado.

Żółte kartki: Wasiluk, Eizenchart, Tomal, Ciepiela (Resovia) oraz Carbo, Żyro (Wisła).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).