"Nie mam zamiaru". Szef Szpakowskiego nie pozostawił wątpliwości

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Dariusz Faron / Na zdjęciu: Dariusz Szpakowski
WP SportoweFakty / Dariusz Faron / Na zdjęciu: Dariusz Szpakowski
zdjęcie autora artykułu

Bez wątpienia Dariusz Szpakowski jest legendą polskiego dziennikarstwa. Zasłużony komentator nie żegna się jeszcze z pracą. Dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski w rozmowie z "Super Expressem" zdradził kilka szczegółów.

Od 1983 roku Dariusz Szpakowski związany jest z Telewizją Polską. Jest wzorem do naśladowania dla wielu młodych dziennikarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym zawodem. To legenda komentatorska. Jego głos kojarzy się wielu Polakom z największymi osiągnięciami sportowców z naszego kraju.

W czerwcu 2023 roku Dariusz Szpakowski zrezygnował z pracy w TVP, jednak mimo to ciągle był zapraszany w roli eksperta. Pół roku później postanowił powrócić do telewizji. 22 grudnia 2023 roku ogłoszono, że został doradcą Telewizji Polskiej do spraw sportowych oraz ma ponownie powrócić do komentowania wydarzeń sportowych, głównie tych związanych z piłką nożną.

Tak też się stało. 72-latek skomentował już kilka spotkań na antenie TVP Sport. Teraz doświadczony dziennikarz przygotowuje się do wyjazdu na mistrzostwa Europy w Niemczech oraz Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Dyrektor redakcji sportowej Telewizji Polskiej zdradza, że to nie muszą być ostatnie imprezy Szpakowskiego.

- Ja na pewno nie mam zamiaru powiedzieć Darkowi: "Słuchaj, to jest twój ostatni mecz i po nim kapcie, fotel bujany i telewizor". Dopóki Darkowi zdrowie pozwala i on będzie miał chęci, to jak najbardziej antena jest do jego dyspozycji - powiedział Jakub Kwiatkowski w rozmowie z "Super Expressem".

Mistrzostwa Europy za naszą zachodnią granicą rozpoczną się 14 czerwca i potrwają równy miesiąc - do 14 lipca. Z kolei Igrzyska Olimpijskie we Francji zaplanowane są na dni 26 lipca - 11 sierpnia. Obie te imprezy transmitowane będą na TVP 1, TVP 2 oraz TVP Sport.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: z piłką robią cuda. To po prostu trzeba zobaczyć

Zobacz także: Światowe media komentują to, co się stało w meczu LM Niemcy oburzeni słowami Viniciusa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty