Liga Mistrzów. Sensacyjny pierwszy finalista

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/TERESA SUAREZ / Piłkarze Borussii cieszą się z trafienia w Paryżu

Kolejna niewiadoma w Lidze Mistrzów rozwiązana. W półfinale w rywalizacji PSG z Borussią Dortmund górą goście. W rewanżowym spotkaniu, podobnie jak w pierwszej potyczce 1:0 zwyciężył niemiecki zespół i zagra w finale.

W pierwszym meczu półfinałowym doszło do niespodzianki. Borussia Dortmund w najskromniejszych rozmiarach pokonał PSG. W rewanżu wielu wskazywało, że mistrzowie Francji bez problemów odrobią straty.

Nic z tych rzeczy. Do przerwy gole w Paryżu nie padły. 2. część kapitalnie rozpoczęli piłkarze z Dortmundu. W 50. minucie Mats Hummels wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i z pięciu metrów wpakował piłkę do bramki gospodarzy.

Jak się później okazało było to jedyne trafienie w potyczce. Sensacyjnie do finału Ligi Mistrzów awansowała Borussia Dortmund.

Rywala niemieckiej drużyny poznamy w środę. Wówczas w Madrycie Real zagra z Bayernem Monachium. W pierwszym spotkaniu padł remis 2:2.   Paris Saint-Germain - Borussia Dortmund 0:1 (0:0)  --> RELACJA 0:1 - Mats Hummels 50'

W pierwszym meczu: 0:1. Awans do finału: Borussia Dortmund.

Czytaj także: Marciniak jest w niej zakochany po uszy. Zobacz, jak wygląda żona polskiej gwiazdy "Ja bym to trafił". Wymowna reakcja byłego reprezentanta Polski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty