Ani trochę spokoju w klubie Polaków w Serie A

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Giuseppe Lami / Mecz Serie A: Lazio - Empoli FC
PAP/EPA / Giuseppe Lami / Mecz Serie A: Lazio - Empoli FC

Empoli FC nie wykorzystało kolejnej szansy na oddalenie się od strefy spadkowej w lidze włoskiej. Bartosz Bereszyński wystąpił w przegranym 0:2 meczu z Lazio, a Sebastian Walukiewicz oraz Szymon Żurkowski zostali na ławce rezerwowych.

Lazio zdobyło gole na miarę kompletu punktów w końcówkach obu połów meczu. W czasie doliczonym do pierwszej części Patric wepchnął piłkę z bliska do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mattii Zaccagnego. Z kolei w 89. minucie była akcja bramkowa zmienników. Matias Vecino pokonał Elię Caprile spokojnym strzałem po podaniu także wprowadzonego z ławki rezerwowych na boisko Pedro Rodrigueza.

Biancocelesti zaczęli wykonywać zadania obowiązkowe w lidze włoskiej po zmianie trenera z Maurizio Sarrego na Igora Tudora. Tym samym Lazio najpewniej zagra w następnej edycji europejskich pucharów. Bezpośrednio po wywiązaniu się z roli faworyta w meczu z Empoli, gospodarze są na siódmym miejscu w tabeli.

W pierwszej połowie Empoli miało dwie szanse na strzelenie gola Lazialim. W 21. minucie Simone Bastoni mógł wykorzystać stratę piłki przez przeciwnika, ale zakończył krótki rajd strzałem ponad poprzeczką. Z kolei w 36. minucie Francesco Caputo nie pokonał uderzeniem z bliska Christosa Mandasa. Po meczu Empoli ma wciąż dwa punkty przewagi nad otwierającym strefę spadkową Udinese Calcio.

Bartosz Bereszyński rozegrał pełne spotkanie na prawej stronie w obronie Empoli. Powracający do składu po kontuzji Sebastian Walukiewicz pozostał na ławce rezerwowych tak samo jak Szymon Żurkowski.

Lazio - Empoli FC 2:0 (1:0) 1:0 - Patric 45' 2:0 - Matias Vecino 89'

Lazio: Christos Mandas - Patric, Alessio Romagnoli, Elseid Hysaj - Adam Marusić, Matteo Guendouzi (65' Matias Vecino), Daichi Kamada (88' Danilo Cataldi), Manuel Lazzari - Felipe Anderson (55' Nicolo Rovella), Mattia Zaccagni (76' Pedro Rodriguez) - Ciro Immobile (65' Valentin Castellanos)

Empoli: Ilia Caprile - Bartosz Bereszyński, Ardian Ismajli, Sebastiano Luperto (77' Stiven Shpendi) - Emmanuel Gyasi, Simone Bastoni (55' Nicolo Cambiaghi), Razvan Marin, Youssef Maleh (77' Jacopo Fazzini), Giuseppe Pezzella (67' Liberato Cacace) - Francesco Caputo (67' Mattia Destro), Matteo Cancellieri

Żółte kartki: Lazzari, Rovella, Romagnoli (Lazio) oraz Gyasi (Empoli)

Sędzia: Gianluca Aureliano