Carlo Ancelotti ma wielki plan. Chodzi o defensywę Realu Madryt

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Carlo Ancelotti
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Carlo Ancelotti
zdjęcie autora artykułu

Carlo Ancelotti stale naciska Florentino Pereza na wzmacnianie kadry Realu Madryt. Latem Włoch najprawdopodobniej dostanie Kyliana Mbappe, ale chce też mieć silniejszą obronę.

Już teraz Real Madryt ma jedną z najsilniejszych drużyn w Europie, a wszystko wskazuje na to, że latem stanie się jeszcze mocniejszy. Bo przecież najprawdopodobniej do stolicy Hiszpanii przeniesie się Kylian Mbappe, co z miejsca dodaje masę jakości do zespołu.

Natomiast nie samą ofensywą drużyna żyje i Królewscy, a zwłaszcza ich trener, zdają sobie sprawę z tego faktu i chcą zasilić również linię obronną. Obecnie najbardziej gorącym tematem jest jej lewa strona, która momentami mocno zawodzi.

Dlatego też Carlo Ancelotti zamierza sprowadzić wielkie nazwisko na tę pozycję. Z informacji podanych przez portal Relevo wynika, że Włoch chce, aby klub wyciągnął z Bayernu Monachium Alphonso Daviesa. Jednak to nie wszystko, bo doświadczony szkoleniowiec celuje także w przedłużenie umowy Ferlanda Mendy'ego.

Dotychczas w mediach cały czas pojawiały się doniesienia, które wykluczały ich jednoczesną obecność w klubie i podpisanie nowego kontraktu z Francuzem miało blokować przyjście Daviesa. Teraz jednak "Carletto" chce to połączyć.

W takim scenariuszu najbardziej ucierpiałby Fran Garcia, który po zaledwie roku zapewne odszedłby z Realu. Jednak z perspektywy Los Blancos takie działanie byłoby warte świeczki, bo ich lewa obrona byłaby niesamowicie obsadzona i niezależnie od rozwoju sytuacji w klub miałby tę pozycję znakomicie zabezpieczoną.

Czytaj też: Wisła spóźniła się z zapłatą o 638 dni Media ujawniają szokujący plan FIFA. "Nie. Nie. Nie"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Źródło artykułu: WP SportoweFakty