Korona wywarła presję na Cracovii. Musi zapunktować z ustępującym mistrzem

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / CracoviaTV / Na zdjęciu: Dawid Kroczek
YouTube / CracoviaTV / Na zdjęciu: Dawid Kroczek
zdjęcie autora artykułu

- W Cracovii musi być gen zwycięstwa, musimy robić wszystko, żeby dawać radość i satysfakcję kibicom - mówi trener Cracovii Dawid Kroczek przed meczem z Rakowem Częstochowa (niedziela, godz. 12.30).

W tym artykule dowiesz się o:

Cracovia już wie, że swój mecz w 33. kolejce wygrała Korona Kielce i zbliżyła się na odległość jednego punktu. Aby nie drżeć o ligowy byt do przyszłego tygodnia, "Pasy" muszą wygrać z Rakowem Częstochowa. Wtedy będą już pewne utrzymania w PKO Ekstraklasie.

Trzeba jednak podnieść się mentalnie po bardzo wysokiej przegranej we Wrocławiu w poprzedniej kolejce (0:4).

- Tak jest w piłce, że nie jesteś w stanie wygrać wszystkich meczów. Nie szukamy żadnych usprawiedliwień i wymówek, bo nie tędy droga. Przed nami kolejne wyzwanie, chcemy być jak najlepiej przygotowani - mówił trener Dawid Kroczek na konferencji prasowej.

- Nie zawsze jest tak, że po porażce trzeba dokonywać nie wiadomo jakich roszad w składzie. Podobnie jest po zwycięstwach. Skład ma być odpowiedni pod danego przeciwnika - przyznał trener "Pasów".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

- Mecz w Kielcach nie będzie dla nas wyznacznikiem tego, co chcemy osiągnąć w niedzielę. Nie ma to dla nas zbyt dużego znaczenia, musimy patrzeć na siebie, pracować nad swoją tożsamością i nad tym, żeby zespół był w stanie funkcjonować na odpowiednim poziomie. Łatwo się o tym mówi, trudniej jest to wdrażać w życie. W Cracovii musi być gen zwycięstwa, musimy robić wszystko, żeby dawać radość i satysfakcję kibicom - mówił trener Kroczek.

Przed zespołem "Pasów" domowe spotkanie z Rakowem Częstochowa, który cały czas liczy się w walce o europejskie puchary.

- Raków jest drużyną poukładaną, z dobrą organizacją gry. Są to działania, które były wypracowywane przez lata, zapoczątkował je Marek Papszun. Raków ma swoje zasady, niezależnie od tego, z jakim przeciwnikiem gra. Widzimy jednak, że w obecnym sezonie wiele drużyn było w stanie się temu przeciwstawić. Raków ma też oczywiście swoje braki i problemy w działaniach typowo na boisku. Będziemy starali się je wykorzystać - przyznał trener Kroczek.

Początek meczu Cracovia - Raków w niedzielę o godz. 12.30.

CZYTAJ TAKŻE: Katastrofa! Tak źle nie było od 38 lat Niewiarygodny gol w Katowicach. Wisła Kraków na kolanach

Źródło artykułu: WP SportoweFakty