Kolejny rekord Lamine'a Yamala. Skrzydłowy zapisał się na kartach historii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Eric Alonso / Lamine Yamal
Getty Images / Eric Alonso / Lamine Yamal
zdjęcie autora artykułu

Lamine Yamal notuje swój pierwszy pełny sezon w seniorskim zespole FC Barcelony. W jego trakcie pobił już masę rekordów, a kolejny stał się jego własnością przy okazji starcia z Rayo Vallecano.

FC Barcelona jako całość z pewnością nie zapisze obecnego sezonu do udanych. Kataloński klub zakończy bieżące rozgrywki bez trofeów, co oczywiście w oczach jego sympatyków zawsze będzie traktowane jako bardzo słaby i rozczarowujący wynik.

Jeśli jednak Barca może wyciągać jakieś plusy w obecnej kampanii, to takim z pewnością jest liczba młodych zawodników, którzy coraz śmielej rozpychają się w składzie. Najbardziej wyróżniającym się nazwiskiem jest z pewnością Lamine Yamal.

Młody skrzydłowy pobił w tym sezonie już wiele rekordów. Stał się m.in. najmłodszym strzelcem gola w całej historii ligi hiszpańskiej. Jednak to wydarzyło się jeszcze w poprzednim roku, a teraz reprezentant Hiszpanii ustanowił kolejny rekord.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Przy okazji meczu z Rayo Vallecano Yamal zanotował swój 50. oficjalny występ w koszulce Barcelony. Dzięki temu, że zrobił to mając zaledwie 16 lat, 10 miesięcy i 6 dni, stał się najmłodszym piłkarzem w historii klubu, który tego dokonał.

Wyprzedził w tym względzie Bojana Krkicia, który od wielu lat był w posiadaniu tego rekordu. Jednak różnica między nimi pod kątem wieku w momencie 50. meczu jest wręcz kolosalna. Bojan gdy grał tamte zawody miał już skończone 18 lat, a dokładniej był 5 dni po 18. urodzinach.

Czytaj też: Sędzia ledwo zaczął, a Lewy już z golem Manchester City mistrzem Anglii!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty