Probierz odpowiedział holenderskiej legendzie. Mocno

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Michał Probierz
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Michał Probierz
zdjęcie autora artykułu

Legenda kadry Holandii Marco van Basten ostro skrytykowała reprezentację Polski. - Uważam, że nie obejrzał ani jednego meczu - odpowiedział mu Michał Probierz na łamach TVP Sport.

Już za niecały miesiąc reprezentacja Polski rozpocznie swój pierwszy mecz na Euro 2024. Biało-Czerwoni 16 czerwca zmierzą kadrą Holandii. Nie da się ukryć, że to Pomarańczowi będą zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Tak uważają też w Holandii. W marcu dość ostro na temat polskiej reprezentacji wypowiedział się legendarny Marco van Basten. To trzykrotny zdobywca Złotej Piłki, który w 1988 roku jako piłkarzy wygrał mistrzostwo Europy.

- To sztywny zespół, który za bardzo nie chce atakować ani grać w piłkę. Drużyna ma małą skłonność do gry. Głównie się broni - mówił były zawodnik o Biało-Czerwonych (cytat za voetbalprimeur.nl).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: głośno o polskim bramkarzu. Zobacz, co wyrzucił w trybuny

Teraz o te słowa został zapytany selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz. Ostro odpowiedział on na pytanie zadane przez dziennikarza TVP Sport Jacka Kurowskiego.

- Uważam, że Van Basten nie obejrzał ani jednego meczu. Pewnie gdzieś coś słyszał i gdzieś mu się obiło o uszy. Nie biorę takich rzeczy poważnie. (...) Rozgrzeszam go, po tym, jak powiedział, że gra w golfa - zażartował Michał Probierz, który jest miłośnikiem tej dyscypliny sportu.

W podobnym tonie selekcjoner naszej kadry wypowiadał się na łamach WP SportoweFakty.

- Uważam, że mecz z Walią był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Mówili to nawet walijscy kibice. Zaczepiali mnie po spotkaniu i chwalili nas, że dawno nie widzieli tak ofensywnie grającego zespołu na wyjeździe. Do naszej szatni po meczu przyszedł prezes tamtejszej federacji, pogratulował nam awansu, powiedział kilka fajnych słów - mówił w rozmowie z Mateuszem Skwierawskim (więcej TUTAJ>>).

Czytaj także: UEFA wymierzyła kary gigantom. Największa dla PSG Czytaj także: Reforma Ligi Mistrzów. UEFA uzgodniła detale

Źródło artykułu: WP SportoweFakty