Grosickiemu aż łamał się głos. "Zrobię wszystko, żeby tak było"

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Canal+ Sport / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
YouTube / Canal+ Sport / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
zdjęcie autora artykułu

Kamil Grosicki został wybrany piłkarzem i pomocnikiem sezonu 2023/24 PKO Ekstraklasy na oficjalnej gali. Podczas przemówienia wygłosił swoje piłkarskie marzenie i wówczas zaszkliły mu się oczy.

W tym sezonie PKO Ekstraklasy doszło do sensacyjnego rozstrzygnięcia, ponieważ po raz pierwszy w historii mistrzem Polski została Jagiellonia Białystok. Dalsze miejsca na podium zajęły Śląsk Wrocław oraz Legia Warszawa.

O podium otarła się z kolei Pogoń Szczecin. A biorąc pod uwagę to, że w finale Fortuna Pucharu Polski przegrała po dogrywce z Wisłą Kraków 1:2, to Portowcy w przyszłym sezonie nie będą rywalizowali w eliminacjach europejskich pucharów.

Mimo niepowodzenia Pogoni na gali PKO Ekstraklasy zaplanowanej na poniedziałek (27 maja), wyróżniony został zawodnik szczecińskiego klubu. Mowa o Kamilu Grosickim, który wybrany został zarówno piłkarzem sezonu, jak i najlepszym pomocnikiem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! To może być gol sezonu

Po odebraniu statuetki z rąk prezesa PZPN Cezarego Kuleszy 35-latek wygłosił przemowę, podczas której łamał mu się głos i zaszkliły oczy. Wszystko za sprawą słów o jego największym marzeniu.

- Dziękuję za wyróżnienie na pomocnika roku. Powiem szczerze, że myślałem, iż w tym roku przyjadę w lepszym humorze na galę, ale piłka nożna cały czas uczy i mam nadzieję, że ta nauka w przyszłości mi się odpłaci i przyjadę tutaj na galę z drużyną. To jest moje największe marzenie przyjechać z nią i siedzieć tak, jak Jagiellonia i inne zespoły. Zrobię wszystko, żeby tak było - wyznał Grosicki.

Natomiast na początku swojej przemowy reprezentant Polski zwrócił się zarówno do nowego mistrza Polski, jak i pozostałych ekip, które uplasowały się na podium PKO Ekstraklasy. - Chciałbym bardzo, ale to bardzo pogratulować Jagiellonii tytułu mistrza Polski. Panowie czapki z głów. Gratuluję także Śląskowi i Legii - mówił "Grosik".

Tym samym pomocnik Pogoni odebrał dwa wyróżnienia na oczach selekcjonera reprezentacji Polski Michała Probierza. W najbliższych dniach dowiemy się, czy będzie miało to przełożenie na kadrę, która zostanie powołana na Euro 2024.

Przeczytaj także: "Panie prezesie". Kulesza o krok od wpadki na Gali Ekstraklasy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty