Zagłębie Lubin podjęło decyzję ws. Waldemara Fornalika

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
zdjęcie autora artykułu

Waldemar Fornalik w nadchodzącym sezonie pozostanie na stanowisku pierwszego trenera w Zagłębiu Lubin. Klub podjął decyzję, by przedłużyć kontrakt z byłym selekcjonerem kadry o kolejne 12 miesięcy.

Waldemar Fornalik prowadzi drużynę od listopada 2022, a jego obecny kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. Dobrze zorientowany w środkowisku "Miedziowych" Filip Trokielewicz przekazał informację, że klub zdecydował się na przedłużenie wygasającej umowy o kolejny rok.

Duży wpływ na decyzję zarządu miały wyniki, które w końcówce sezonu Zagłębie osiągnęło pod wodzą byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Lubinianie wygrali aż cztery z pięciu ostatnich spotkań ligowych, a sezon zakończyli na 8. miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy, choć jeszcze w połowie kwietnia drużyna znajdowała się w niewielkiej odległości od strefy spadkowej.

Waldemar Fornalik udowodnił zatem, że w trudnym momencie szkoleniowiec potrzebuje czasu oraz zaufania, by znaleźć sposób na wyciągnięcie zespołu z kryzysu. Do tej pory 61-latek poprowadził drużynę w 51 spotkaniach, notując średnią 1,47 pkt/mecz. To dość optymalny wynik, biorąc pod uwagę, że "Miedziowi" oba sezony z Fornalikiem na ławce, kończyli bezpiecznie w środku tabeli.

Kontynuowanie współpracy z obecnym trenerem wyklucza zatem nazwiska innych szkoleniowców, którzy w ostatnim czasie byli łączeni z Zagłębiem. Przypomnijmy, że wśród kandydatów do pracy w Lubinie znajdowali się Dawid Szulczek, a nawet Łukasz Piszczek. Na ten moment klub nie przewiduje żadnych zmian w całym sztabie szkoleniowym.

Czytaj też: Cash nie zagra na EURO? Mamy najnowsze informacje w sprawie reprezentanta Polski Sensacyjne powołanie na Euro 2024? "Nie sposób go pominąć"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty