Powiew świeżości w europejskich finałach. Zapisali się na kartach historii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / MB Media / Na zdjęciu: piłkarze Olympiakosu Pireus
Getty Images / MB Media / Na zdjęciu: piłkarze Olympiakosu Pireus

Olympiakos Pireus pokonał ACF Fiorentinę 1:0 w finale Ligi Konferencji Europy. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. To pierwsze europejskie trofeum w całej historii greckiego futbolu.

W tym artykule dowiesz się o:

Już przed rozpoczęciem spotkania wiadome było, że zdobywca trofeum zapisze złoty rozdział w swojej historii. W finale Ligi Konferencji Europy zmierzyły się dwa kluby, które nie mogły pochwalić się żadnym triumfem w Europie.

Ostatecznie trofeum trafiło do Olympiakosu Pireus, a ACF Fiorentina zeszła z boiska pokonana. Nigdy wcześniej żaden grecki zespół nie wygrał finału europejskich rozgrywek.

To już drugi prestiżowy skalp w tym sezonie zdobyty przez klub, dla którego jest to pierwsze takie osiągnięcie. Ligę Europy wygrała bowiem Atalanta Bergamo pokonując w decydującym starciu Bayer 04 Leverkusen 3:0.

Mecz finałowy Ligi Konferencji Europy nie był wielkim widowiskiem. Obie drużyny skupiły się raczej na tym, żeby nie popełnić błędu i nie dopuścić przeciwników do groźnych sytuacji. Pod obiema bramkami niewiele się działo, a wraz z upływem czasu spotkanie stawało się coraz bardziej zamknięte.

Rozstrzygnięcie przyniosła dopiero dogrywka. W niej dał o sobie znać król strzelców tego sezonu Ligi Konferencji Europy - Ayoub El Kaabi, który strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

W sobotę 1 czerwca poznamy zwycięzcę Ligi Mistrzów. Real Madryt zmierzy się z Borussią Dortmund. Mecz zostanie rozegrany na Wembley i rozpocznie się o 21:00.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty