Media: Szczęsny dostał ofertę od Saudyjczyków. Znamy kwotę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
zdjęcie autora artykułu

W ostatnich dniach nasiliły się doniesienia ws. możliwego transferu Wojciecha Szczęsnego. Reprezentant Polski ma nawet na stolę ofertę z Arabii Saudyjskiej. Potencjalne zarobki? Znacznie wyższe niż obecnie.

W tym artykule dowiesz się o:

Włoskie media informują, że szykuje się zmiana w bramce Juventusu FC. Blisko "Starej Damy" jest utalentowany Michele Di Gregorio. Według znanego dziennikarza Gianluci Di Marzio, klub osiągnął już porozumienie z 26-latkiem.

Co więcej, w Juventusie ma pozostać aktualny bramkarz numer 2 - Mattia Perin. W takiej sytuacji na wylocie z klubu jest Wojciech Szczęsny. Polak ma jednak ważny kontrakt do czerwca 2025 roku i nie zamierza go przedwcześnie zrywać.

Sytuację Szczęsnego obserwują dokładnie inne ekipy. Nicolo Schira informuje, że Polakiem interesują się dwa zespoły spoza Włoch. Wśród chętnych jest m.in. zespół z Arabii Saudyjskiej, który oferuje naszemu bramkarzowi kosmiczny kontrakt.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zbliża się Euro, a Glik... Piłkarz pokazał zdjęcia

"Klub z Arabii Saudyjskiej zaoferował Wojciechowi Szczęsnemu umowę do 2026 roku z pensją w wysokości 15 mln euro za rok, ale Polak nie jest zainteresowany" - czytamy w serwisie "X" na koncie Schiry.

Gdyby Szczęsny przyjął lukratywną ofertą, zarabiałby ponad dwa razy więcej niż obecnie. Aktualnie 34-latek zgarnia 6 mln euro za każdy sezon w Juventusie.

Czytaj także: -> Lewandowski wbił szpilkę Szczęsnemu. "Uczeń z ostatniej ławki" -> To nie wróży niczego dobrego. Włosi piszą o Szczęsnym

Źródło artykułu: WP SportoweFakty