Rehabilitacja Ukraińców w ostatnim sprawdzianie. Dwa gole w meczu Greków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: reprezentacja Ukrainy
PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: reprezentacja Ukrainy

Euro 2024 rozpoczyna się we wtorek. Reprezentacja Ukrainy ma za sobą ostatnie spotkanie kontrolne. W nim pokonała 4:0 Mołdawię. Wygrała także Grecja, która na mistrzostwach Europy nie wystąpi.

W piątek reprezentacja Ukrainy w przedostatnim sprawdzianie przed Euro 2024 przegrała w Warszawie z Polską 1:3. Po poprawnym spotkaniu z Niemcami, na drużynę prowadzoną przez Serhija Rebrowa spłynęła fala krytyki.

Dobrym momentem na poprawę nastrojów przed mistrzostwami Europy było spotkanie w Kiszyniowie z Mołdawią. Goście szybko ustawili sobie rywala. W 2. minucie wynik gry otworzył Roman Jaremczuk. Gospodarze niewiele potrafili zdziałać, a chwilę przed przerwą ich sytuacja zrobiła się jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy drugą bramkę zdobył Wiktor Cyhankow. Cztery minuty po zmianie stron gola dołożył Artem Dowbyk, a w 55. Heorhij Sudakow.

Problemów z wygraną nad Maltą nie miała Grecja. Drużyna, która przepadła w barażach w grze o Euro 2024 już po kwadransie prowadziła 2:0. W tym momencie emocje zakończyły się i więcej goli w potyczce nie padło.

Mołdawia - Ukraina 0:4 (0:2) 0:1 - Jaremczuk 2' 0:2 - Cyhankow 43' 0:3 - Dovbyk 49' 0:4 - Sudakow 55'

Grecja - Malta 2:0 (2:0) 1:0 - Bakasetas (k.) 7'  2:0 - Tzolis 15'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty